kwidzyn logo

1 października 2011 r. gościć będzie w swych murach uczestników V Międzynarodowego Kongresu Pedagogów Pracujących na Rzecz Integracji i XXII Ogólnopolskiej Konferencji Origami w Terapii i Edukacji, odbywającej się pod hasłem: Integracyjna funkcja sztuki origami w edukacji i zabawie. Integracyjna funkcja origami stanowi temat przewodni warsztatów i konferencji, które wprowadzą uczestników spotkania w  kilka obszarów działania.

Tradycje składania papieru zwane sztuką origami sięgają w Kwidzynie roku 2000, kiedy to Jolanta Kubiak – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 6 – wyszła z inicjatywą zorganizowania w siedzibie szkoły pierwszego kursu kwalifikacyjnego origami. Dzięki szerokiemu zainteresowaniu, doczekał się kolejnych edycji. Krąg miłośników sztuki składania papieru sukcesywnie powiększał się, zatem uzasadnione było otwarcie w 2002 roku w SP 6 Kwidzyńskiego Oddziału Polskiego Centrum Origami, którego koordynatorem została Jolanta Kubiak. Wydarzenie to wpisało się na trwałe w historię działalności nie tylko PCO, ale również i szkoły, która w tym właśnie czasie obchodziła Jubileusz 40-lecia i  15-lecia nadania imienia.

Piękna tradycja origami znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach wiedzy i życia społecznego, bowiem składanie papieru wykorzystywane jest w nauce, terapii, zabawie, a także w integracji ludzi z różnych środowisk – rodziców, nauczycieli, przedstawicieli władz i instytucji miejskich, co ukazują materiały z odbywających się cyklicznie Kongresów Pedagogów Pracujących na Rzecz Integracji.

Szczegóły dotyczące kongresu oraz informacje związane z deklaracją udziału zamieszczone są na stronie www.origami.org.pl (karta zgłoszenia, szczegółowe informacje organizacyjne). Zapytania można kierować też na adres e-mail: suwka14@wp.pl.

23092011 integracja f1

23092011 integracja f2

Poprzedni artykułMistrzostwa Województwa Pomorskiego w skokach
Następny artykułKonferencja na temat zmian w systemie edukacji