Zawody V i VI rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski cross-country rozegrane zostały w dniach 10-11 października br. w Górce koło Ostródy. Organizatorem był młody Moto Klub z Ostródy któremu PZM powierzył tak poważną imprezę. Zawody mimo debiutu przygotowane były wzorowo.

Trasa pętli (7 km) w większości prowadziła po torfiastym i gliniastym rżysku. Był też odcinek leśny typu enduro. Całość trasy stanowiła nie lada wyzwanie nawet dla najlepszych riderów. Szczególnie drugiego dnia po sobotnich, popołudniowych opadach deszczu.

Dobrze w tej rywalizacji wypadli zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. J. Młynarskiego. W Mistrzostwach Polski zawodnicy klasy Senior: Kacper Baklarz wygrał dwukrotnie zmierzając po tytuł Mistrza Polski, Sylwester Jędrzejczyk był 4 i 3, Roman Ulenberg 5 i 4, Jeremiasz Mandecki zajął 6 i 7 miejsce.

Pierwszego dnia  Pawłowi Czeszejko-Sochackiemu, w klasie Masters, zabrakło paliwa na ostatnim okrążeniu czego efektem był spadek z 2 na 4 miejsce sobotniej rywalizacji. Drugiego dnia tego błędu nie popełnił i efektem było 2 miejsce. Junior Jakub Kopka 2 razy był siódmy.

W Pucharze Polski w klasie Junior 85 Maciej Brzezicki dwukrotnie był 2, w klasie Masters Mariusz Lewandowski wygrał dwudniową rywalizację i zajmuje 2 miejsce przed rundą finałową w Kwidzynie. Tomasz Kwiatkowski debiutujący w tym sezonie i startujący w klasie Senior 1 zajął 12 i 14 miejsce .

Do zakończenia tegorocznych rozgrywek cross-country pozostały dwie rundy: 17 i 18 października w Kwidzynie.

Poprzedni artykułKwidzyńskie Zaduszki Jazzowe
Następny artykuł15.10.2020. COVID-19 sytuacja w placówkach oświatowych – w kwarantannie 206 uczniów i 30 pracowników oświaty