kwidzyn logo

Na początku marca odbył się V finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod tytułem „Bezpieczne EURO 2012″.

Głównymi organizatorami imprezy była Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna.

W organizacji V edycji Olimpiady uczestniczyły straże miejskie w Gdańsku, Gniewie, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pelplinie, Sopocie, Tczewie, a także Straż Gminna w Pruszczu Gdańskim.

Zwyciężczynią została Weronika Lipska z Tczewa. Miejsce drugie zajął Krystian Kafarski także z Tczewa. Trzecie miejsce na podium zajęła Julia Burczyńska z Kwidzyna.

Tym razem ze względu na nadchodzące Mistrzostwa Europy w piłce nożnej impreza dedykowana była problemowi bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich. Główne zadanie stawiane przed finalistami polegało na przedstawieniu programu zaradczego przeciwko aktom chuligaństwa na meczach. Weronika Lipska, zwyciężczyni konkursu, zaproponowała m.in. wprowadzenie dnia walki z chuligaństwem, tworzenie reklam społecznych, kierowanych do pseudokibiców, organizowanie w szkołach rozgrywek piłki nożnej i konkursów kibicowania, które promowałyby aktywną i bezpieczną rozrywkę.

Weronika, będąc dopiero w drugiej klasie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie już nie musi martwić się o swoją najbliższą przyszłość. W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w Olimpiadzie będzie mogła przez pięć lat, za darmo, studiować na dowolnie wybranym kierunku Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.

20120319 V Final Olimpiady f2

20120319 V Final Olimpiady f3

Poprzedni artykułBurmistrz czyta dzieciom „Bajkę o Kocie Filemonie”
Następny artykułKonkurs na nazwę kompleksu sportowo – widowiskowego przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie