trójka medalistów
fot. UMKS Kwidzyn

Przełom września i października to tradycyjnie okres rozgrywania w orientacji sportowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Polska podzielona jest na 4 makroregiony, a województwo pomorskie wraz z zachodniopomorskim, kujawsko – pomorskim i warmińsko – mazurskim stanowią północną strefę A.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, popularnie nazywanych w środowisku MMM, biorą  udział dziewczęta i chłopcy z kategorii wiekowych do 14 lat W zawodach mogą startować również młodsi zawodnicy jednak biegają na dużo trudniejszych trasach przeznaczonych dla swoich starszych kolegów i koleżanek. MMM-ki tradycyjnie składają się z biegu sprinterskiego, na dystansie klasycznym i sztafet 3-osobowych. Do klasyfikacji klubowej zwycięzca biegu zdobywa 3 punkty, zawodnicy z miejsc  II-VII zdobywają po 2 punkty, a z miejsc VIII-XXV po jednym punkcie.

W Mistrzostwach strefy A rozegranych w Toruniu w ostatni weekend września bardzo dobrze spisała się reprezentacji UMKS Kwidzyn. Kwidzyńska młodzież okazała się najlepsza w klasyfikacji drużynowej i z 34,67 punktami  zaliczanymi równocześnie do Współzawodnictwa  Dzieci i Młodzieży Instytutu Sportu  w Warszawie.

Po podsumowaniu wyników z wszystkich makroregionów okazało się, że kwidzyńska młodzież ze swoją zdobyczą uplasowała się pod tym względem na II miejscu w Polsce, a wyprzedził ich tylko WKS Wawel Kraków (45,34).

„W ubiegłym roku z grona młodzików do wyższej kategorii odeszło kilku liczących się w makroregionie zawodników i w tegorocznych MMM-kach UMKS  wystawił do rywalizacji zawodników w zdecydowanej większości na co dzień biegających w kategoriach 12-latków. Mimo to Kwidzyn okazał się najlepszy na Pomorzu i drugim w Polsce. Ci zawodnicy jeszcze co najmniej przez 2 lata będą nas reprezentować w tych Mistrzostwach więc potencjał jest naprawdę duży”  – dumnie zauważył jeden z trenerów i prezes UMKS Kwidzyn Tomasz Müller.

Indywidualnie w biegu sprinterskim najlepiej w kwidzyńskiej ekipie spisali się: Katarzyna Szafarewicz (SP4), która ukończyła zawody na IV miejscu oraz Paweł Pękal (SP6) i Jakub Jędras (SP4), którzy zajęli odpowiednio V i VI miejsce. W biegu klasycznym  wśród kwidzynianek ponownie najlepsza była Katarzyna Szafarewicz na V miejscu, a wśród chłopców Konrad Rubaj (ZS nr 1) na IV i Paweł Pękal na VI miejscu. Podium  zawodnicy UMKS wywalczyli w sztafetach, gdzie Iga Sandomierska (SP2, rywalizująca z chłopcami) oraz Jakub Jędras i Paweł Pękal wywalczyli srebrne medale, ustępując jedynie łączonej z zawodników Gdańska i Gdyni sztafecie województwa pomorskiego. Przypomnijmy, ze trenerami dzieci i młodzików UMKS Kwidzyn są Dorota Redzińska i Tomasz Müller.

Poprzedni artykułSENIORALIA 2022
Następny artykuł21 Festiwal ANIMO – rozpoczęty