Biegi na orientację, UMKS. Trio medalistów.

Zawodnicy UMKS Kwidzyn rozpoczęli cykl przygotowań do sezonu 2022. 

Po bardzo udanym sezonie 2021 i miesięcznym odpoczynku zawodnicy specjalizujący się w biegu na orientację rozpoczęli przygotowania do sezonu 2022.

Przypomnijmy, że w sezonie 2021 zawodnicy UMKS Kwidzyn w Klubowych Mistrzostwach Polski zajęli bardzo dobre siódme miejsce, a zawodnicy najmłodszych kategorii – do 14 lat – w sposób rewelacyjny zdobyli klubowe mistrzostwo Polski w corocznie rozgrywanym Pucharze Najmłodszych.

Ten udany dla UMKS sezon zakończył się nominacjami kwidzyńskich zawodników do Kadry Narodowej Juniorów. Powołania Polskiego Związku Orientacji Sportowej otrzymali: Iga Muller, Hanna Perfikowska i Wiktor Muller. Warto tu przypomnieć, że Hanna Perfikowska we wrześniu tego roku wywalczyła tytuł indywidualnej, szkolnej wicemistrzyni Świata, a cała trójka naszych reprezentantów zdobyła z reprezentacją kraju srebrne medale  drużynowe Szkolnych Mistrzostw Świata w Serbii.

Nominacje do KNJ otwierają dla wybranych zawodników nowe możliwości treningowe i startowe. W sezonie 2022 odbędą się bowiem cztery kilkudniowe zgrupowania krajowe oraz aż siedem zgrupowań zagranicznych – na Węgrzech, w Portugalii, Rumunii i Bułgarii. W przypadku uzyskania pozytywnych kwalifikacji do CEYOC (Puchar Europy Centralnej Juniorów w bno), EYOC (Mistrzostwa Europy Juniorów w bno) oraz JWOC (Mistrzostwa Świata Juniorów w bno) zawodników czeka szereg bardzo mocno obsadzonych i ciekawych zawodów w biegu na orientację. CEYOC odbędzie się w tym roku na krajowym podwórku – w Olkuszu, EYOC w Salogotarian na Węgrzech, natomiast JWOC w Aguiar da Beira w Portugalii.

Aby utrzymać tegoroczne lokaty klubowe cały, ponad 80 osobowy zespół UMKS Kwidzyn już teraz intensywnie trenuje w terenie i na hali. Regularne treningi, z podziałem na grupy kategorii wiekowych, odbywają się trzy razy w tygodniu. We wtorki i czwartki zawodnicy pracują nad kondycją biegową, a w niedziele biegają z mapami w lasach na dystansach swoich kategorii. Cykl przygotowań do sezonu 2022, który startuje już w pierwszy weekend marca, rozpoczęła też grupa kilkunastu zawodników, dla których przygoda z bieganiem na orientację dopiero się zaczęła jesienią tego roku. Zawodnicy tradycyjnie przygotowują się do sezonu pod okiem trenerów Przemysława Jędras i Tomasza Müllera oraz niezbędnego przy tak dużej grupie zawodników, nowego wzmocnienia kadry szkoleniowej UMKS, trenerki Doroty Redzińskiej. Trzymamy kciuki więc, aby nadchodzący sezon był dla naszych zawodników przynajmniej tak samo udany jak tegoroczny.

Poprzedni artykułSeanse DKF Powiększenie w styczniu
Następny artykułWAŻNA INFORMACJA dot. SYLWESTRA