04 04 2014 biegi1

Lekkoatleci Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” rozpoczęli nowy sezon startowy którym są biegi przełajowe. Grupa biegów rozpoczęła bardzo udany nowy sezon w finale wojewódzkim który odbył się w Żukowie – Mistrzostwa Województwa Młodzików:
1. Mateusz Wiśniewski – 1 miejsce w biegu na 2000 m.
2. Dąbrowski Stanisław – 8 miejsce w biegu na 2000 m.

W finale Mistrzostw Międzywojewódzkich w biegach przełajowych w Ciechocinku zawodnicy KKL ,,Rodło” zanotowali następujące wyniki:
Mateusz Wiśniewski – 1 miejsce w biegu na 2000 m.
Dąbrowski Stanisław – 3 miejsce w biegu na 3000 m.
Grębowska Sylwia – 8 miejsce w biegu na 2500 m.
Redzińska Oliwia – 9 miejsce w biegu na 1500 m.
Felczak Kinga – 12 miejsce w biegu na 1500 m.
Drużynowo KKL „Rodło” zajęło 3 miejsce na 24 sklasyfikowane kluby.

Ukoronowaniem sezonu przełajowego były Mistrzostwa Polski Juniorów które odbyły 29 marca w Międzyzdrojach. Zbigniew Jost zajął 14 miejsce w biegu na 3 km juniorów. Trener jak i zawodnik liczyli na lepszy występ. Jak  zapowiedział sam zawodnik liczy na srogi rewanż w sezonie letnim na zawodnikach którym uległ. Na tych samych zawodach Mateusz Wiśniewski w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski młodzików zajął rewelacyjne II miejsce. Jest to bardzo duży sukces Mateusza, gdyż wyczynowo Mateusz trenuje dopiero pół roku. Zbigniew Jost i Mateusz Wiśniewski trenują pod kierunkiem W. Margulewicza, a zawodnicy Dąbrowski, Grębowska, Felczak uczniowie ZS w Rodowie pod kierownictwem trenera Marcina Kłosińskiego.

Lech Kwiatkowski

04 04 2014 biegi2

Poprzedni artykułVII Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie
Następny artykułTournee bibliotecznego Teatrzyku pod Sową