06 10 2013 flaga

Kwidzyn to kolejny przystanek na biało-czerwonej trasie wozu satelitarnego Radia Gdańsk. Dzięki pięknemu mostowi, spokojnie i bez problemów dojechaliśmy do celu. Rozdaliśmy kilkaset flag, chętnych nie brakowało.

Pierwsza partia biało-czerwonych flag rozeszła się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Do akcji włączył się również burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak, który sam zaczął rozdawać mieszkańcom Kwidzyna flagi.
– Miło wspierać takie akcje a każda okazja do tego żeby podkreślać swój patriotyzm jest dobry. Flaga jest tego uzewnętrznieniem tego co myślimy i tego jak okazujemy swój szacunek naszym symbolom narodowym i tym, którzy walczyli o niepodległość, powiedział Andrzej Krzysztofiak.

– Widać na ulicach Kwidzyna bardzo dużo ludzi z biało-czerwonymi flagami. Też przyszedłem po flagę, zawieszę na samochodzie, powiedział mieszkaniec miasta.

– Przyszedłem z córką, zawsze krzyczy „Polska biało-czerwoni”. Zaczęło się jakoś przed Euro 2012, wtedy bardzo dużo samochodów jeździło z biało-czerwonymi flagami, powiedział mężczyzna, który po flagę przyszedł z córką.

Nasze flagi cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kwidzyna. Rozchodziły się na pniu, moglibyśmy spędzić tu cały dzień rozmawiając z uśmiechniętymi ludźmi.

Źródło:
www.radiogdansk.pl


06 10 2013 flaga2

06 10 2013 flaga306 10 2013 flaga4

Poprzedni artykuł22 Finał WOŚP
Następny artykułSukcesy uczniów z Kwidzyna w Olimpiadzie Logistycznej