06 10 2013 wosp

12 stycznia 2014 r. kolejny raz odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczne hasło akcji to NA RATUNEK. Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

W tym roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przyznała Sztabowi Kwidzyn 350 identyfikatorów. Oznacza to, że w ramach działania sztabu dnia 12 stycznia 2014 do specjalnie przygotowanych i oznaczonych skarbonek pieniądze będzie zbierało 350 Wolontariuszy.
Kwesta odbędzie się na terenie Kwidzyna, Gardei, Otłowca, Sadlinek, Nebrowa Wielkiego, Licza, Nowego Dworu, Obór, Korzeniewa, Janowa, Marezy, Straszewa i Trumiej.
Od 4 listopada ruszył nabór wolontariuszy. Zapisy przyjmują koordynatorzy WOŚP w szkołach biorących udział w 22. Finale.

Do dnia dzisiejszego potwierdziło udział 28 placówek oświatowo – wychowawczych. Wykaz placówek biorących udział dostępny na www.wosp.kwidzyn.pl oraz www.facebook.com/WOSP.Kwidzyn

W ramach działania sztabu w dniach 15.12. 2013 – 12.01 2014 odbędą się także zbiórki pieniędzy podczas szeregu imprez zamkniętych w szkołach i przedszkolach powiatu kwidzyńskiego.

12 stycznia 2014 oprócz kwesty oraz imprez sportowo – artystycznych w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Wiejskiej można będzie wziąć udział w IV edycji Biegu Policz się z Cukrzycą popularyzującego Program WOŚP „Policz się z Cukrzycą” oraz propagującego zdrowy styl życia. Udział mogą wziąć całe rodziny. Bieg nie będzie formą rywalizacji – 2 km trasę będzie można pokonać stosując dowolną formę ruchu (sprint, marszobieg, spacer, Nordic Walking czy wózki inwalidzkie) – jedynym warunkiem koniecznym do udziału w biegu będzie wcześniejsze zgłoszenie się poprzez wypełnienie karty uczestnika i podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia umożliwiającym wzięcie udziału w biegu.

Regulamin Biegu oraz Karty Zgłoszenia dostępne będą od 12 listopada 2013 w: Szkołach i przedszkolach, sekretariacie KCK przy ul. 11 Listopada 13, www.wosp.kwidzyn.pl, www.facebook.com/WOSP.Kwidzyn.

Zapisy do 8.01.2014 w sekretariacie KCK ul. 11 Listopada 13 oraz u koordynatorów w szkołach i przedszkolach biorących udział w 22. Finale WOŚP.

Sztab Kwidzyn zapraszamy także firmy, stowarzyszenia oraz organizacje do aktywnego włączenia się w działania – Czekamy na Państwa propozycje związane zarówno z występami artystycznymi czy też stoiskami prezentującymi Waszą działalność – tzw. pasaż organizacji pozarządowych. Na zgłoszenia czekamy do 30.11.2013 pod adresem wospkwidzyn@o2.pl

Przedmioty do „aukcji” przyjmowane będą w dniach 13.11 – 18.12.2013 w każdą środę w godz. 8.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00 w KCK ul. 11 Listopada 13 pok. 17B lub w innym terminie po wcześniejszym zgłoszeniu/umówieniu się drogą mailową wospkwidzyn@o2.pl.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22.Finału WOŚP zamierza kupić m.in.:

– wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci,
– RTG przyłóżkowe,
– RTG z ramieniem C i monitorem,
– radiologiczne stacje diagnostyczne,
– aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler

Lista tych urządzeń może ulec zmianie po dokładnym rozpatrzeniu próśb nadesłanych przez szpitale.

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

06 10 2013 wosp2

Poprzedni artykułPrzyjdź po flagę
Następny artykułTydzień z biało-czerwoną flagą