kwidzyn logo

Zespół powstał w 1979 roku w Opolu. Dwa lata później, jeszcze jako instrumentalny kwartet, TSA (Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak) wygrało w Festiwal w Jarocinie by zaraz potem, na „Pop Session” zadebiutować z Markiem Piekarczykiem w składzie. Lata 1981 – 1983 to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskim rynku – grali wtedy po kilkaset koncertów rocznie, wywołując prawdziwą histerię. W okresie tym sprzedano setki tysięcy egzemplarzy ich płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej.

Po 1989 roku zespół zawiesił swoją działalność. Później TSA kilkakrotnie powracało w różnych składach ale żaden nie przetrwał próby czasu.

5 maja 2001 roku TSA zagrało znowu w klasycznym, składzie – Marek Kapłon (perkusja), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bass), Andrzej Nowak (gitara), Marek Piekarczyk (śpiew).
Od powrotu na scenę zespół TSA wystąpił na ponad 130 koncertach w kraju i za granicą. Piątkowy koncert w Spichlerzu to tylko jeden z dowodów, wspaniałej formy zespołu.

Muzycy zespołu TSA przygotowali dla swoich Fanów niespodziankę!

Podczas koncertu TSA odbędzie się premiera nowego biletu wstępu na koncerty, który zawiera mini CD z muzycznym prezentem i specjalnymi pozdrowieniami od muzyków TSA. Mini CD, w limitowanym i numerowanym nakładzie 3 000 sztuk jest bezpłatnym prezentem dla Fanów od TSA, czyli: Marka Kapłona, Stefana Machela, Janusza Niekrasza, Andrzeja Nowaka i Marka Piekarczyka! Otrzyma ją każdy kto kupi bilet na koncert w  Kwidzynie.

Tej płytki nie będzie można kupić w żadnym sklepie! W ten sposób muzycy chcą podziękować Fanom, którzy przychodzą na koncerty TSA i są wierni zespołowi od lat, a także powitać wielu nowych, którzy słuchają TSA od niedawna.

 

Poprzedni artykułObchody Jubileuszu Szkoły Muzycznej w Kwidzynie
Następny artykułI Zawody Strzeleckie „Majowa Strzelba i Czuma” o Puchar Burmistrza Kwidzyna