Biesiada podróżnicza
fot. Piotr Opacian

Odbyła się trzecia edycja Kwidzyńskich Biesiad Podróżniczych. Naszymi gośćmi byli Marcin Korzonek, Paweł Nowak z kwidzyńskimi swimrunnerami oraz Dominik Szmajda.

Marcin Korzonek, który na dwóch rowerowych kołach z ponad pięciokilogramowym sprzętem fotograficznym przemierzał wzdłuż całą Jordanię opowiedział o swojej ostatniej wyprawie. O kraju, który nie kojarzy się z górami, a w którym podjazdów jest więcej i bardziej strome niż w Himalajach, oraz jak niebezpieczne są spotkania ze sforami  bezpańskich psów, które w jedną chwilę mogą zakończyć cała wyprawę.

Paweł Nowak przy wsparciu kwidzyńskich swimrunnerów Joanny Grau, Karoliny Kisielickiej i Artura Pękala opowiadał o przygodach, które przeżywa ze swoją Swimrunową Mafią,  poczuciu wolności, przebywaniu i startowaniu w miejscach często nieodkrytych, dzikich, pięknych, których nie sposób odwiedzić, nie uprawiając tej niesamowitej dyscypliny.

 Dominik Szmajda podczas kilku wypraw, samotnie i w grupach spływał rzekami  Konga m.in. Lokoro, Momboyo i Kamerunu: Nkam, Nkebe, Makombe . Do Kwidzyna przywiózł kilka swoich packraftów – bardzo lekkich, pompowanych kajaków. Zaprezentował na scenie jak małe i wygodne są w transporcie, jak łatwo można je nadmuchać i przygotować do podróży. A spakować można do nich także rower.

Ponieważ trzecia biesiada podróżnicza już za nami to z niecierpliwością oczekujemy na czwartą, która odbędzie się w czerwcu. Dziękujemy naszym gościom za wciągające i pobudzające wyobraźnię opowieści.

Zachęcamy aby zaglądać na facebook Kwidzyńskich Biesiad Podróżniczych i Miasta Kwidzyna www.facebook.com/KwidzynCity. Aby niczego nie przeoczyć wystarczy nas obserwować. Do zobaczenia w czerwcu.

PS. Marcina Korzonka i Dominika Szmajdę będzie można spotkać i posłuchać już w najbliższy weekend 24-26.03.2023 w Gdyni, gdzie rozpoczynają się jubileuszowe, 25. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – KOLOSY, a kwidzyńskie spotkania były przedpremierowe 🙂

Poprzedni artykułNawigator legislacyjny dla NGO
Następny artykułWłoski dla początkujących