13 01 2014 teatr

Na styczniowy weekend Scena Lalkowa proponuje spotkanie z… Teatrem Domowym – warsztatami dla pokoleń.

Teatr Domowy to interaktywne warsztaty (dla dzieci, rodziców i dziadków) mające przybliżyć historię teatru papierowego, rozwinąć funkcje poznawcze i manualne dziecka.

Na piątkowym oraz sobotnim spotkaniu, na podstawie spektaklu Zbigniewa Micha Dziadek do Orzechów spróbujemy stworzyć własną, niepowtarzalną wersję opowieści… a wszystko to przy muzyce Piotra Czajkowskiego.

Serdecznie zapraszamy!

24 stycznia 2014 (piątek) , godz. 17.00 – 19.30
25 stycznia 2014 (sobota), godz. 11.00 – 13.30
26 stycznia 2014 (niedziela), godz. 11.00 – 13.30

Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: beker.aleksandra@gmail.com lub  +48 695 528 087

TEATR DOMOWY
projekt z pogranicza plastyki, teatru i muzyki. Projekt oparty o historię Teatru Papierowego, który był salonową rozrywką XIX wieku. Powstałego w wyniku wielkiej pasji klasy średniej do teatru, literatury, muzyki, plastyki i sztuk wizualnych.

Papierowy teatr jest najczystszą formą przynoszenia dzieciom sztuki.

Są to interaktywne i intensywne 3 dniowe warsztaty, gdzie szczególnie istotna będzie praca w grupach, podczas której uczestnicy będą się uczyli od siebie nawzajem. Będą to warsztaty oparte na zdobytej podczas zajęć wiedzy na temat Dziadka do Orzechów powieści dla dzieci autorstwa E.T.A. Hoffmanna i baletu Piotra Czajkowskiego.

Zostanie przeprowadzony multimedialny wykład przybliżający tę formę sztuki teatralnej oraz nastąpi prezentacja fragmentów spektaklu pt. Dziadek do orzechów Zbigniewa Micha. Warsztaty obudzą zainteresowanie muzyką klasyczną, która będzie towarzyszyła uczestnikom podczas pracy nad konstrukcją techniczno – plastyczną teatrów.

Wynikiem projektu będzie stworzenie własnych rodzinnych teatrów opartych na „naśladowaniu teatru wielkiego” i odegranie spektakli w zaciszu domowym.

Poprzedni artykułKoncert Andrzeja Piasecznego
Następny artykułRepertuar DKF „Powiększenie”