29 04 2019 bieg na orientacje

Już w tym tygodniu biegi na orientację otworzą nową kartę w sportowej historii Kwidzyna. Młodzi zawodnicy UMKS Kwidzyn jako pierwsi zawodnicy z Kwidzyna będą nas bowiem reprezentować na Szkolnych Mistrzostwach Świata w biegu na orientację (ISF World Schools Championship Orienteering) w estońskim Otepää. W ubiegłorocznych eliminacjach krajowych do finałów Mistrzostw Świata w Estonii zakwalifikowało się aż 5 naszych zawodników reprezentujących 3 kwidzyńskie szkoły. W kategorii szkół podstawowych wystartują Hanna Perfikowska (Społeczna SP) oraz Iga Müller i Wiktor Müller (oboje SP 4). W kategorii szkół ponadpodstawowych będą to z kolei Natalia Pudlis i Rafał Gąsior (Oboje II LO). Wszyscy nasi zawodnicy wystartują w reprezentacji narodowej, składającej się z uczniów różnych szkół z całej Polski.

Zawody składać się będą z 2 biegów mistrzowskich i rozgrywanych na koniec Mistrzostw sztafet przyjaźni, składających się z zawodników różnych reprezentacji narodowych. Bieg na średniodystansowy rozegrany zostanie w środę 1 maja, a bieg na dystansie klasycznym w piątek 3 maja. W sztafecie przyjaźni z kolei zawodnicy pobiegną w sobotę 4 maja. Wszyscy sympatycy biegu na orientację na bieżąco będą mogli śledzić relacje oraz wyniki z Mistrzostw Świata poprzez stronę internetową UMKS Kwidzyn www.umkskwidzyn.pl i linkując się z niej do strony ISF World Schools Championship Orienteering.

Przypomnijmy też, że wyjazd naszych zawodników współfinansowany jest przez Miasto Kwidzyn, Powiat Kwidzyński i International Paper Kwidzyn Sp. z o.o.

Zapraszamy do kibicowania.

Na zdjęciu od lewej: Rafał Gąsior, Wiktor Müller, trener Tomasz Müller Iga Müller, Hanna Perfikowska, wice burmistrz Kwidzyna Piotr Widz i Natalia Pudlis.

29 04 2019 bieg na orientacje

Poprzedni artykułIV Kwidzyńskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego
Następny artykułRepertuar DKF – maj 2019