17 06 2014 reczna1

Zakończeniem turniejów eliminacyjnych Szczypiorniak na Orlikach jest „Festiwal PGNiG Dzieciom”, w którym wzięło udział ponad 450 dzieci z 32 zespołów dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z całej Polski. Zespoły te zajęły I miejsca w swoich kategoriach w finałach wojewódzkich „Szczypiorniaka na Orlikach”. Festiwal odbył się w dniach 9 – 11 czerwca 2014r. w Częstochowie.
Wśród wyselekcjonowanych podczas rozgrywek wojewódzkich drużyn znalazły się kwidzynianki – 12 osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w składzie: Patrycja Bochniak, Dominika Borowska, Sandra Guziewicz, Julia Kupc, Oliwia Brzózy, Olivia Żarnowska, Kaja Mazurek, Roksana Kosmala, Karolina Paradowska, Natalia Kamieniecka, Dominika Woelk, Weronika Weiland.
Zespół pod wodzą trenerki Edyty Majdzińskiej w turnieju finałowym pokonał SP 7 Żagań, 9:2 (6:1), ZS1 Kętrzyn 9:2 (6:2), SP 3 Bielsk Podlaski 13: 7 (6:2). Walcząc o miejsca 1-8 nasz zespół pokonał SP 91 Kraków 9:6 (3:7) oraz SP Ruda Śląska 12:6 (5:3). Trzeci dzień zawodów to mecz ½ finału, w którym dziewczęta spotkały się ze swoimi rówieśniczkami z Szkoły Podstawowej nr 2 z Zielonki. Tym razem również wygrały 9:5 (5:4)
WIELKI FINAŁ odbył się Hali Sportowej Częstochowa przed meczem polskich szczypiornistek z Czarnogórą tuż przed spotkaniem eliminacyjnym Mistrzostw Europy.
Drużyna SP 4, zdobywczynie II miejsca w Pucharze ZPRP dziewcząt rocznika 2001, musiały tym razem stawić czoła zawodniczkom Szkoły Podstawowej nr 12 z Gniezna. Zwyciężyły 7:4 (3:1) i tym samym zajęły I miejsce.

17 06 2014 reczna2

Trenerka p. Edyta Majdzińska z satysfakcją tuż po meczu: Jestem dumna szczególnie dlatego, że to dla dziewczyn wielkie przeżycie, wielka radość być na takiej imprezie. Bardzo ważne są takie turnieje przede wszystkim, dlatego bo to są młode zawodniczki i młode adeptki handballu. Jeżeli będziemy dawkować im jak największe emocje w tym wieku, to pokochają tę dyscyplinę sportu, i na pewno będą chciały zajść na jak najwyższy poziom sportowy.
Natomiast młode szczypiornistki dodały: Trzeba włożyć w to serce , żeby ta praca miała sens, popołudnia są zajęte żeby z trenerką grać i wygrywać… Bardzo fajnie, wielkie przeżycia jesteśmy bardzo zadowolone z naszej gry i super była zabawa.