17 06 2014 psy1

W dniu 16 czerwca, Wielki amerykańska ciężarówka Fundacji Ewy Naworol odwiedziła Kwidzyn.

Przyjazd fundacji miał miejsce w związku z ogólnopolską akcją edukacyjną dla dzieci o nazwie „My Nie Gryziemy”, która trwa w ramach działań fundacji od końca marca i ma na celu uświadamianie najmłodszych mieszkańców polski na temat profilaktyki ataków i pogryzień przez psy oraz bezpieczeństwa obcowania ze zwierzętami.
Podczas godzinnych prelekcji udzielanych przez specjalistów i wolontariuszy fundacji, oprócz tematów przewodnich można było dowiedzieć się o pochodzeniu psów, o ich zachowaniach i reakcjach dyktowanych instynktem a także o odpowiedzialnym wychowywaniu i odpowiednim żywieniu czworonogów.
Ciężarówkę odwiedzały zorganizowane grupy dzieci z miejskich placówek edukacyjnych oraz indywidualnie przybyli miłośnicy zwierząt, zarówno ci najmłodsi jak i dorośli.
Wszyscy uczestnicy mieli okazję podzielenia się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi ich pupili, a także uzyskania wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane specjalistom.
Wolontariusze fundacji mieli okazję przeszkolić prawie 400 osób, z których każdy otrzymał książeczkę pomocną do utrwalenia wiedzy, oraz dyplom ukończenia kursu.
17 06 2014 psy2
17 06 2014 psy3

Poprzedni artykułZwycięstwo „Czwórki” na „Festiwalu PGNIG dzieciom”
Następny artykułPokaz zabytkowych pojazdów