17 06 2014 psy1

W dniu 16 czerwca, Wielki amerykańska ciężarówka Fundacji Ewy Naworol odwiedziła Kwidzyn.

Przyjazd fundacji miał miejsce w związku z ogólnopolską akcją edukacyjną dla dzieci o nazwie „My Nie Gryziemy”, która trwa w ramach działań fundacji od końca marca i ma na celu uświadamianie najmłodszych mieszkańców polski na temat profilaktyki ataków i pogryzień przez psy oraz bezpieczeństwa obcowania ze zwierzętami.
Podczas godzinnych prelekcji udzielanych przez specjalistów i wolontariuszy fundacji, oprócz tematów przewodnich można było dowiedzieć się o pochodzeniu psów, o ich zachowaniach i reakcjach dyktowanych instynktem a także o odpowiedzialnym wychowywaniu i odpowiednim żywieniu czworonogów.
Ciężarówkę odwiedzały zorganizowane grupy dzieci z miejskich placówek edukacyjnych oraz indywidualnie przybyli miłośnicy zwierząt, zarówno ci najmłodsi jak i dorośli.
Wszyscy uczestnicy mieli okazję podzielenia się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi ich pupili, a także uzyskania wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane specjalistom.
Wolontariusze fundacji mieli okazję przeszkolić prawie 400 osób, z których każdy otrzymał książeczkę pomocną do utrwalenia wiedzy, oraz dyplom ukończenia kursu.
17 06 2014 psy2
17 06 2014 psy3