W związku z chaosem informacyjnym dotyczącym sytuacji finansowej klubu MMTS Kwidzyn, pragniemy uspokoić wszystkich sympatyków kwidzyńskiej piłki ręcznej. MMTS pozostaje w Superlidze a Miasto nie zawiesiło wsparcia i nie miało takiego zamiaru. W ciągu ostatnich dziewięciu lat Miasto przekazało prawie 20 mln na wsparcie finansowe zawodników klubu. W najbliższych trzech latach wsparcie Miasta zaplanowano na prawie 2 mln rocznie. To kolejne koło ratunkowe i ostanie tak wielkie wsparcie. W tym czasie klub musi ustabilizować swoją sytuację finansową. Miasto może wspomagać, ale nie utrzymywać zawodowego sportu. Utrzymujemy i będziemy to robili nadal – sport młodzieżowy, dziecięcy, sport niekomercyjny. Wsparcie sportu zawodowego zakończy się po trzech latach zaplanowanej pomocy. To publiczne pieniądze i wielki wysiłek Miasta.
Mamy świadomość, że MMTS Kwidzyn jest dumą Miasta. Kwidzyn przekonał Polski Związek Piłki Ręcznej do ulokowania w Kwidzynie prestiżowej szkoły SMS ZPRP – kuźni kadry narodowej piłki ręcznej, wspiera sport młodzieżowy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. Szczypiorniak jest marką Kwidzyna. Będziemy o tę markę dbali.
Miastu udało się pozyskać dodatkowego sponsora, lokalnego przedsiębiorcę, który wziął na siebie znaczny ciężar dofinansowania klubu. Oznacza to stabilizację sytuacji, oraz niweluje zagrożenie mogące przyczynić się do rozwiązania klubu. Liczymy na to, że ustabilizowana sytuacja finansowa umożliwi klubowi intensywny rozwój, zarówno sportowy, jak i organizacyjny, który w efekcie doprowadzi do większej samodzielności finansowej klubu w przyszłości.
Poprzedni artykułPrzetarg – ul. Wielka
Następny artykuł7 czerwca – poniedziałek, szczepienia bez rejestracji