Uznawana za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję.Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. […] Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.
https://pamiecpolski.archiwa.gov.pl/konstytucja-3-maja-1791

Burmistrz Miasta Kwidzyna oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury zapraszają na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystość rozpocznie się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Skwerze Kombatantów a zakończy wspólnym przemarszem z udziałem Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kwidzynie przedstawicieli samorządów z terenu powiatu kwidzyńskiego i zaproszonych gości oraz uroczystą mszą świętą w Katedrze w Kwidzynie.

Serdecznie zapraszamy na wieczorny koncert  grupy wokalnej Art Voice “Wolność. Kocham i rozumiem”.  Koncert został specjalnie przygotowany na okoliczność  obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

Program:

10:00 Skwer Kombatantów:

  • rozpoczęcie uroczystości, złożenie kwiatów,
  • przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego ulicami: Warszawska, 15 Sierpnia, Chopina, Piłsudskiego,
  • przemarsz na plac św. Jana Pawła II ulicami: Piłsudskiego, Tęczowa, Słowiańska, Zbożowa, Targowa, Braterstwa Narodów, Katedralna.

11:00 Uroczysta msza święta w katedrze

18:00 Koncert grupy wokalnej Art Voice “Wolność. Kocham i rozumiem”.

https://www.kckkwidzyn.pl/wydarzenia/3401/wolnosc-kocham-i-rozumiem-

Poprzedni artykułPomorskie spotkania on-line dla osób pracujących z uchodźcami z Ukrainy
Następny artykułKwidzyńskie mamy z Ukrainy wespierają naszą społeczność / Мами з України підтримують нашу спільноту