Zespół JUDO Zielińscy Kwidzyn z trenerem Tomaszem Wiśniewskim

Zawodnicy klubu Judo Zielińscy Kwidzyn doskonale zaprezentowali się w Suwałkach w walkach o Puchar Polski w Sumo.

Celem zawodów organizowanych przez Polski Związek Sumo było wyłonienie najlepszych sumitów, którzy znajdą się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy 2020. O puchar walczyli kadeci i kadetki urodzeni w latach 2004-2005, młodzicy i młodziczki 2006-2008 z licencjonowanych klubów sportowych Polskiego Związku Sumo.

Jak mówi trener Tomasz Wiśniewski – nie zawiedli faworyci. Aktualny Mistrz Europy Patryk Polech w nowej dla siebie kategorii wagowej 70 kg, zdobył złoty medal. Mistrzyni Polski Klaudia Kaczor zdobyła w dwóch kategoriach wagowych dwa srebrne medale. Hubert Olszowiec i Julia Plata wrócili z Suwałk z brązowymi medalami. Na szczególne słowa uznania zasłużyła Maja Kowalska, która w swoim debiucie, w walce ze starszymi zawodniczkami, zdobyła dwa brązowe medale. Drużynowo nasz kwidzyński klub uplasował się na czwartym miejscu. Do „pudła” zabrakło zaledwie jednego punktu.

Sumo jest japońskim sportem narodowym o wieloletniej tradycji. Polega na wypchnięciu przeciwnika poza pole walki lub przewróceniu go za pomocą dozwolonych rzutów, pchnięć lub uderzeń ciałem. Ten rodzaj zapasów znany od początku VIII wieku zdobywa coraz większą popularność. W Kwidzynie zawodniczki i zawodnicy pod czujnym okiem trenera Tomasza Wiśniewskiego uczą się tej wyjątkowej sztuki walki od 2017 r.

Zawodniczki SumoZawodnicy SumoZespół JUDO Zielińscy Kwidzyn z trenerem Tomaszem Wiśniewskim

Poprzedni artykułKwidzyn – tu się mieszka
Następny artykułMTS Kwidzyn od dziewięciu lat „na pudle”!