28 04 2017 cross1

Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego reprezentujący też ADVENTURE TEAM rozpoczęli rywalizację o tytuły Mistrzostw Polski w cross-country. Zawody I i II rundy Mistrzostw Polski rozegrane zostały w dniach 22 i 23 kwietnia br. na terenie poligonu w Żaganiu.

Przelotne opady deszczu i śniegu przy silnym wietrze oraz przenikliwy ziąb nie pomagały zawodnikom w sportowej rywalizacji. Zawodnicy ścigali się przez ponad 90 minut pokonując kolejne okrążenia 10-cio kilometrowej trasy.
Nasi zawodnicy zdominowali w rywalizacji klubowej pozostałe kluby z Polski. W klasie Junior dwudniową rywalizację wygrał nasz zawodnik Kacper Baklarz. Po sobotniej rywalizacji zajmował 2 miejsce a bardzo dobra jazda w niedzielę pozwoliła pokonać rywali i stanąć na najwyższym stopniu podium. Kamil Kozłowski zajął w tej samej klasie odpowiednio 7 i 6 miejsce.

Dawid Mordasiewicz w klasie S-1 po sobotnich trudnościach technicznych z motocyklem zajął 5 miejsce natomiast drugiego dnia było już dużo lepiej i ukończył wyścig na 3 miejscu. Drugi nasz zawodnik w tej kategorii – Krzysztof Stopa, debiutując w Mistrzostwach Polski uplasował się na 7 pozycji.

W klasie S-2 KKM reprezentowali Sylwester Jędrzejczyk oraz Leszek Drogosz, Sylwek w ostatnim okrążeniu po niesamowitym pościgu wyprzedził kolegę klubowego Leszka tym samym zajmując I miejsce. Roman Ulenberg w tej rywalizacji zajął 4 miejsce.

W niedzielę kolejność na mecie w tej klasie była odwrotna. Wygrał Leszek Drogosz, Sylwester Jędrzejczyk był drugi a Roman Ulenberg zajął 5 miejsce.

W debiucie Pucharu Polski cross-country w klasie S-2 Łukasz Lasota ukończył dwa dni rywalizacji zajmując dalsze miejsce ale należą się słowa uznania za waleczność w tych trudnych warunkach i tak wymagającej trasie.

Wszyscy nasi zawodnicy startowali na motocyklach marki Husqvarna.

Na kolejne zawody cross-country które odbędą się 13 i 14 maja w Kwidzynie, kwidzyński klub przystąpi z dużą przewagą punktową w klasyfikacji Klubowej i jako gospodarze powinni również indywidualnie dominować w poszczególnych wyścigach zdobywając kolejne punkty do Mistrzostw Polski.