zawodnicy na podium

W dniach 28-31 lipca odbyły się zawody Sudety Cup 2022. Iga Müller – reprezentantka Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego zajęła I miejsce w kategorii juniorek K18.

Sudety Cup to międzynarodowe zawody w biegu na orientację, z głównym naciskiem na tereny, mapy i trasy. Ze względu na ograniczenia Parku Narodowego Gór Stołowych limit uczestników tegorocznych biegów ustalony został na 900 osób. Impreza była 4-dniowa, podzielona na 4 etapy, a motywem przewodnim były skały. Liczne kamienie i formacje skalne, miejscami tworzące labirynt charakterystyczny dla pobliskich Błędnych Skał, wymagały od uczestników biegu nie lada skupienia i dokładnego czytania mapy.

Zawodnicy z UMKS Kwidzyn znakomicie poradzili sobie w tych zawodach. Iga Müller spisała się doskonale, ale  równie dobrze poradziło sobie jeszcze dwóch naszych reprezentantów, którzy wywalczyli czwarte miejsca: Paweł Pękal (tegoroczny złoty medalista Pucharu Najmłodszych) w kategorii M12 oraz Wiktor Müller w kategorii M18. Na pojedynczych etapach dobrze wypadli również Jakub Jędras w kategorii M12 i Maja Roszak w kategorii K45, którzy w klasyfikacji generalnej uplasowali się na 8. miejscach.
Kwidzyńscy zawodnicy na co dzień trenują pod okiem trenerów Doroty Redzińskiej, Tomasza Müllera i Przemysława Jędrasa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poprzedni artykułKonsultacje społeczne – wypełnij ankietę!