Porozumienie

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Kwidzynie doszło do spotkania Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku z Burmistrzem Miasta Kwidzyna dotyczącego porozumienia w zakresie utrzymania doświetleń przejść dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 55.

Porozumienie dotyczy sposobu utrzymania i zrealizowania przez GDDKiA inwestycji polegającej na budowie doświetleń przejść dla pieszych. Realizowane są 24 zadania, w ramach których zostanie wykonane doświetlenie 44 przejść dla pieszych i 1 strefy przejściowej. Łączny koszt prac to 2.725.000 złotych.

Na spotkaniu poruszono również kwestię innych planowanych inwestycji na drodze DK 55. Burmistrz przypomniał o potrzebie kontynuacji przebudowy drogi krajowej nr 55 w kierunku Miłosnej o dodatkowy pas ruchu oraz przejście dla pieszych na wysokości ulicy Strumykowej. Dyrektor Oddziału GDDKiA w Gdańsku potwierdził zasadność tej inwestycji i obiecał podjąć działania umożliwiające wprowadzenie tego zadania do planu inwestycji GDDKiA.

 

Poprzedni artykułNiebieski bieg świadomości autyzmu
Następny artykułKampania profrekwencyjna