Uczestnicy spotkania
fot. Jacek Kluczkowski

Członkowie i sympatycy Towarzystwa Kulturalnego Ludności Niemieckiej „Ojczyzna” wzięli udział w spotkaniu integracyjnym. Gości powitał przewodniczący Manfred Ortman. O historii grodu nad Liwą opowiedział Antoni Barganowski, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej, który wygłosił referat pt. „Kwidzyn w słowie i fotografii”.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. senator Leszek Czarnobaj, wiceburmistrz Kwidzyna Piotr Widz i radny gminy Gardeja Roman Chmielowski. Nie zabrakło również zespołu „Mikołajczanki”, który od lat działa przy Towarzystwie.

Organizacja TKLN „Ojczyzna” powstała w 1992 roku w celu kultywowania tradycyjnej kultury Powiśla i przyspieszania europejskich procesów integracyjnych. Od początku swego istnienia współpracuje z samorządami i organizacjami społecznymi miasta i powiatu. Towarzystwo jest członkiem porozumienia pomiędzy samorządem Kwidzyna i zakonem joannitów. W ramach współpracy utworzono Stację Socjalną Joannitów, która świadczy pomoc chorym i niepełnosprawnym. Organizacja jest otwarta dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od pochodzenia, niekoniecznie związanych z kulturą niemiecką.

 

Poprzedni artykułCiepłe Mieszkanie – raport kwiecień 2023
Następny artykułRowerowa Akademia Przedszkolaka