Młodzież ze Społka w Turcji

Nauczyciele Stołecznego Liceum Ogólnokształcącego Angelina Baas – koordynator projektu i Andrzej Delewski wyjechali w dniach 6-10 maja, na wizytę przygotowawczą do Izmiru, do partnerskiej szkoły Sehit Omer Halisdemir Kiz Anadolu Imam Hatip Lisesi (Sehit Omer Halisdemir Girls’ Anatolian High School) w ramach projektu HERBAL HERITAGE Erasmus+.

Muge Incekara, koordynator projektu ze strony tureckiej, zaprezentowała  szczegóły programu wymiany uczniowskiej przewidzianej na 20-26 maja 2023. Nauczyciele SLO zostali przyjęci bardzo ciepło i ugoszczeni przez Panią Dyrektor Szkoły – Ayse Hale Saricam. Mięli okazję spotkać się również z Ministrem  do spraw Edukacji Izmiru w szkołach religijnych – Yusufem Yilmazem, którzy opowiedzieli o systemie edukacji w kraju a także działaniu oświaty w Izmirze.

Podczas wizyty udało się zwiedzić szkołę i należące do niej obiekty. Porozmawiać z uczniami i nauczycielami, którzy byli bardzo otwarci i kontaktowi. Zapoznać się z możliwościami lokalowymi, gastronomicznymi oraz atrakcjami przewidzianymi na czas pobytu naszych uczniów w Turcji.  Wyjazd został podsumowany wręczeniem oficjalnym certyfikatów uczestnictwa w wizycie przygotowawczej.

Poprzedni artykułKwidzyńska Liga Mölkky
Następny artykułFestiwal Smaków FOOD Trucków