27 09 2018 zabojcza oferta

Spektakl „Zabójcza oferta” jest komedią satyryczną piętnującą patologiczne zjawiska występujące we współczesnym społeczeństwie konsumpcyjnym, pospolite oszustwa, wyłudzenia, wprowadzanie w błąd pod pozorem rzekomo niezwykle korzystnych ofert o charakterze handlowym. Ofiarą tych nieuczciwych i amoralnych machinacji padają najczęściej ludzie bezradni społecznie, osoby starsze, lub nieradzące sobie do końca z rzeczywistością. „Zabójcza oferta” przedstawia właśnie taką sytuację.

“Do starszej pani (Lilli) przybywa w dniu jej urodzin trzech panów z ofertami handlowymi. Pierwszy z nich, Ox handluje bezwartościowymi towarami, które wciska klientom na podobno niezwykle korzystne raty. Ox jest postacią groteskową, ale równocześnie groźną, bo nie można się go pozbyć, nie przemawiają do niego żadne argumenty. Drugi z niezapowiedzianych gości, Agent przychodzi z propozycją odwróconej hipoteki. Jego firma ma wypłacać Lucy pewną kwotę przez 10 lat, a potem przejmie jej mieszkanie… Agent, przystojny, elokwentny, podobający się kobietom jest postacią na wskroś cyniczną i bezwzględną, co ukrywa pod pozornym ciepłem i kurtuazją. Trzeci z gości to Komornik, który ma tytuł egzekucyjny dotyczący osoby o tym samym nazwisku, co Lucy. Komornik czuje się całkowicie bezkarny w swoich działaniach, nie liczy się z nikim ani z niczym. To okrutny demiurg konsumpcyjnego świata, w którym wszyscy są zadłużeni i prędzej czy później trafią w jego ręce. Pointa sztuki jest tryumfem Lucy nad jej prześladowcami, co powinno przynieść widzom satysfakcję.”

Twórcami „Zabójczej oferty” jest para polskich autorów Katarzyna Ciesielska-Ławrynowicz i Marek Ławrynowicz tu występujący pod pseudonimem Evan Triple. Współpracują ze sobą jako autorzy powieści radiowej w „Jezioranach”, ale mają na swoim koncie także osiągnięcia indywidualne. Sztuka ta nie miała swoich  premier w  polskich teatrach, a niewątpliwie zasługuje na dotarcie do szerszej publiczności. Przedstawienie jest promocją warszawskiej sztuki współczesnej i promocją warszawskich twórców.

obsada: Ewa Złotowska, Wojciech Majchrzak, Mikołaj Krawczyk, Andrzej Niemirski
reżyseria: Grzegorz Mrówczyński
scenografia: Jerzy Rudzki
scenariusz: EVAN TRIPLE (Katarzyna Ciesielska-Ławrynowicz, Marek Ławrynowicz)

Kiedy: 18 października 2018 r., godz. 19:00
Gdzie: Teatr, ul. Katedralna 18
Cena: 50 zł

27 09 2018 zabojcza oferta

Poprzedni artykułKoncert Patriotyczny
Następny artykułSpektakl „Klatka dla ptaków”