10 04 2014 skandia1

To będzie kolejne wielkie święto wszystkich miłośników dwóch kółek. Podczas Skandia Maraton Lang Team 2014 uczestnicy pokonają łącznie ponad 700 kilometrów. Wystarczy mieć rower i kask – o resztę zadbają organizatorzy. Chcemy sprawić, aby każdy uczestnik naszej imprezy mógł poczuć te same emocje, co najlepsi kolarze na świecie.
W tym roku zwiększamy liczbę wyścigów. Cykl rozpoczniemy, jak przed rokiem, w Warszawie (26.04). Później kolejno odwiedzimy Kraków (31.05), Bytów (14.06), BUKOVINA Terma Hotel Spa (28.06), Krokowa (5.07), Dąbrowa Górnicza (27.09) oraz Kwidzyn (4.10). Do wyboru – cztery dystanse. rodzinna parada, mini, medio i dystans dla zawodowców – grand Fondo.

10 04 2014 skandia3

Narodowy sport Polaków?
Kolarstwo w wydaniu amatorskim ma w Polsce bardzo liczną reprezentację – Moim marzeniem było, żeby jak najwięcej Polaków jeździło na rowerach, żeby rower stał się modny – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. Wygląda na to, że jego marzenie się spełnia. Według Pentagon Research, firmy specjalizującej się w badaniach efektywności sponsoringu sportowego w Polsce rekreacyjna jazda na rowerze zajmuje I miejsce w rankingu.

Najważniejsze są dwie aktywności!
W życiu każdego człowieka bardzo ważne są dwie aktywności – fizyczna oraz finansowa. W każdej z tych dyscyplin nie można pozwolić sobie na bierność. Jeśli zależy nam na dobrych efektach potrzebne są systematyczność oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Sport, podobnie jak sprawne poruszanie się w świecie finansów, wymaga dyscypliny oraz odpowiedniego przygotowania. Chcąc zachęcić Polaków do dbania o kondycję fizyczną od lat angażujemy się w organizację Skandia Maraton Lang Team. Wiemy, że w życiu równie ważna jest kondycja finansowa, dlatego na co dzień prowadzimy szereg działań edukacyjnych wspierających budowanie świadomości finansowej. Uzyskanie wysokiej sprawności w obu dziedzinach życia pozwoli z kolei na łatwiejszą realizację marzeń i celów – mówi Paweł Ziemba Prezes Zarządu T.U. Skandia Życie S.A.

Amatorzy razem z zawodowcami
Dodatkowym smaczkiem jest Puchar Polski w maratonie MTB, rozgrywany w każdej z miejscowości poza Warszawą, w którym ścigają się zawodowcy. Ideą cyklu jest połączenie zmagań amatorów i profesjonalistów, od których amatorzy mogą się sporo nauczyć. Wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania, szerokość kolarskiej łydki czy markę roweru łączy jedno – miłość do dwóch kółek i sportowej rywalizacji. – Jesteśmy jak jedna wielka rodzina, która ciągle się rozrasta. Nie widzimy się często w ciągu całego roku, a spotykamy właśnie tu i rzucamy się sobie na szyje! – mówią uczestnicy.

Dziennikarze na start!
Podczas Skandia Maraton Lang Team rywalizują również dziennikarze, którzy walczą o tytuł Mistrza Polski. – Gdy widzisz, jak męczą się zawodowcy, to możesz się zastanawiać, czy porywanie się na takie wyzwanie ma sens. Oczywiście, że ma! Jeśli tylko masz okazję sprawdzić się w podobnych warunkach, co najlepsi zawodnicy w danej dyscyplinie, to próbuj. Szczególnie w naszym zawodzie, bo dzięki temu łatwiej zrozumieć sportowca. Poznajesz na własnej skórze, co znaczą kolarskie określenia „odcięło prąd” i „nogi płoną”. Nie ma sensu oszukiwać – to nie jest łatwy kawałek chleba, nawet jeśli jedziesz tylko po to, by dojechać do mety i nie marzysz o miejscu w czołówce – tłumaczy Jakub Wojczyński, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

10 04 2014 skandia2

Poprzedni artykułNowe kamienice na Starówce
Następny artykułMalarskie Szyfry