09 14 2014 starowka1

Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do budowy nowych kamienic.
Zabudowany zostanie drugi kwartał Starego Miasta. Projekt  budowlany jest już gotowy. W nowym kwartale będzie 71 lokali mieszkalnych oraz 14 lokali użytkowych.
W zakres opracowania dotyczącego odbudowy kwartału wszedł także jedyny budynek komunalny, który się tam znajduje. Po sprawdzeniu stanu technicznego i analizie, dotyczącej wartości kulturowej, uznano, że koszty wzmocnienia fundamentów oraz remontu byłyby bardzo wysokie. Budynek zostanie rozebrany i powstanie nowa kamienica, ale jej kształt zostanie zachowany. Powyższe rozwiązanie uzyskało akceptację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Z rozebranego budynku zostaną zachowane najbardziej wartościowe elementy historyczne, które zostaną wykorzystane przy odbudowie budynku.
Szacunkowy koszt budowy kwartału Starówki to ok. 17 mln zł netto. Pieniądze pochodzić będą miedzy innymi z kredytu. Zainteresowanie nowymi lokalami na Starym Mieście jest  duże. TBS nie może jednak robić zapisów. Jako spółka miejska ogłosi przetarg na lokale. Jeśli nie da on rezultatu, to decydować będzie kolejność zgłoszonych ofert. Największe zainteresowanie dotyczy mieszkań z których będzie widok na pradolinę Wisły. Zainteresowane nowymi lokalami są również osoby, które kupiły mieszkania w pierwszym kwartale. Szukają one większych mieszkań, a te które kupili wcześniej chcą sprzedać lub wynająć. Drugi kwartał będzie nieco wygodniejszy. Do parkingu podziemnego będzie bowiem prowadził wjazd, a nie winda. W nowym kamienicach zainstalowane zostaną windy osobowe. Będą one w każdej klatce schodowej. Można będzie z nich korzystać już z poziomu garażu podziemnego. To duże udogodnienie dla osób, które zaparkują swój samochód w garażu i będą chciały do mieszkania dotrzeć z małymi dziećmi czy  zakupami.

09 14 2014 starowka2

Poprzedni artykułWarsztaty MMA i MUAY THAI z Capoeira
Następny artykułSkandia Maraton Lang Team 2014. Jeszcze więcej ścigania!