23 04 2013 skandia

Atmosfera kolarskiego święta, brak ograniczeń, trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników – czyli Skandia Maraton Lang Team 2013. By do nas dołączyć – wystarczy rower i kask!

Tu nie ma przegranych – można tylko wygrać! – Czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu, rowery są szybsze i lżejsze, ale dreszczyk emocji na starcie pozostaje wciąż ten sam!

Sześć imprez i sześć lokalizacji. Skandia Maraton Lang Team przejedzie w tym roku, przez całą Polskę. Zagoszczą na Pomorzu, w Polsce centralnej i na południu. Start już w sobotę w Warszawie. Maratony odbędą się też w Krakowie, Krokowej, Dąbrowie Górniczej, Bytowie i Kwidzynie. Do wyboru cztery dystanse -rodzinny – 6 km, mini – 37 km, medio – 60 km i dystans dla zawodowców – grand fondo – 81 km. Celem Skandii Maraton Lang Team – promocja aktywnego trybu życia.

W ubiegłym roku w naszych maratonach wystartowało ponad 7000 uczestników. To dla nas dowód na to, że to, co robimy ma sens – mówi dyrektor generalny zawodów Czesław Lang. – W tym roku startujemy w Warszawie. Niełatwo zorganizować maraton w stolicy. To dla nas dodatkowa mobilizacja. Mieszkańców Warszawy spotykamy na wszystkich trasach naszego cyklu. Dlatego zależało nam na tym, by wyjść im na przeciw i wrócić ze Skandią Maratonem Lang Team do stolicy. Udało się – dodał Czesław Lang.

23 04 2013 skandia2
Fot. Jakub Zakrzewski, TVP Sport

Nasze maratony organizujemy od siedmiu lat.  Bawimy się i tworzymy ciekawą inicjatywę. Na początku była nas garstka, a dziś jeżdżą z nami tysiące osób – mówi Paweł Ziemba, prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. – Chcę dziś podziękować włodarzom miast, które z nami współpracują. Logistyka naszych przedsięwzięć to duże wyzwanie – dodaje Paweł Ziemba. – Sprawiać, by Polakom się chciało. By chciało nam się żyć aktywnie. To nasz cel. Szalenie ważne, podczas maratonów Skandii, jest także to, by każdy zawodnik czuł się, jak uczestnik profesjonalnego wyścigu. Dlatego zapewniamy startującym indywidualny pomiar czasu i gwarantujemy, że podczas naszego maratonu można się poczuć tak, jak podczas startu w Tour de Pologne. Stawka jest inna, ale za to – jest nas więcej! – kończy stały uczestnik maratonów Skandii.

W ramach zawodów Skandii, toczyć się będzie także, rywalizacja o Puchar Polski w maratonie. Zawodnicy z licencjami powalczą na najdłuższym dystansie. PP rozgrywany będzie podczas pięciu edycji. Z rywalizacji wyłączony jest wyścig w Warszawie. W klasyfikacji generalnej uwzględniane będą najlepsze cztery z pięciu pozostałych edycji.

W tym roku – nie brakuje nowości. Zmieniają się zasady rywalizacji o nagrodę główną – Jeepa Compasa. Zwycięzcę poznamy 28 września w Kwidzynie. Temat konkursu – „Rower moja pasja”. By wziąć udział w rywalizacji o nagrodę główną, trzeba wystartować w przynajmniej trzech edycjach Skandia Maratonu Lang Team. To nie wszystko! Na trasie każdej edycji – obecne będzie mobilne studio fotograficzne. By liczyć się w walce o Jeppa – trzeba dać się sfotografować – i fotografią udowodnić, że…”Rower to – moja pasja”! Jeep Compas to nie jedyna nagroda. Do wygrania są także wycieczki do Trentino, zegarki, okulary, stroje kolarskie i odżywki.

Naszym celem jest, to by każdego roku wprowadzać zmiany i udoskonalać nasze maratony. Gdy rodził się pomysł cyklu Skandia Maraton Lang Team, wspólnie z Czesławem Langiem marzyliśmy, by z maratonem Skandii odwiedzać wszystkie zakątki Polski. Stąd pomysł na nowe lokalizacje – mówi Paweł Ziemba. – Nieustannie szukamy nowych tras i nowych miejsc. W tym roku po raz pierwszy zawitamy do Krokowej i Dąbrowy Górniczej. Po latach wracamy też do Warszawy. Mam nadzieję, że stolica wyznaczy nowe standardy, bo zapowiada się fantastyczna impreza – dodaje prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. – Dla naszej firmy, maratony współorganizowane z firmą Lang Team, to szalenie ważna inicjatywa. Chcemy by przyjaciele Skandii Maratonu, byli także przyjaciółmi Skandii. Pieniądze – wzbudzają emocje, podobnie jak sportowa rywalizacja w maratonie. „Skandia” – czuje się doskonale zarówno pod względem finansowym jak i kondycyjnym – dlatego obiecujemy, że nasz zespół, będzie bardzo aktywny podczas wszystkich edycji. Na pewno dojedziemy do mety na każdym etapie i na pewno nie będziemy ostatni – kończy Paweł Ziemba.

Jak zawsze Skandia Maraton Lang Team to okazja do promowania aktywnego trybu życia i wychowania przez sport. Cieszy nas coraz większa liczba rodzin i młodzieży, startującej w naszym maratonie. W tym roku mamy jednak dodatkowy cel – charytatywny. Część środków finansowych przekażemy potrzebującym – zapowiada Czesław Lang.

Po raz czwarty finał imprezy odbędzie się w Kwidzynie. – Kwidzyn to zdecydowanie miasto sportu. Odkąd gościmy Skandię Maraton Lang Team – kolarstwo stało się u nas bardzo modne. Nasi mieszkańcy już od dawna szykują formę. My, jako samorząd, tę modę wspieramy – przedstawiciel urzędu miasta w Kwidzynie. – Ta impreza jest dla nas bardzo ważna, dlatego – specjalnie na to wydarzenie powołujemy młodzieżową reprezentacje miasta. Chętnych nie brakuje. To dla nas dowód na to, że czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu, rowery są szybsze i lżejsze, ale dreszczyk emocji na starcie pozostaje wciąż ten sam! 

Na relacje ze Skandii Maratonów Lang Team zapraszamy do TVP 1. Pierwsza z nich już 28 kwietnia, tuż po Sport Wiadomościach (około godziny 20.00). Nie zabraknie nas także w serwisach radia RMF FM, portalu Onet.pl, w tygodniku „Wprost”, Przeglądzie Sportowym i w wielu magazynach i portalach rowerowych.

 

Poprzedni artykułPrzegląd Kina Europejskiego
Następny artykułOgólnopolski Mityng Jazdy Konnej i Ogólnopolski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych