Targowisko z lotu ptaka
fot. Krzysztof Malinowski

Pod koniec czerwca rozpocznie się inwestycja polegająca na budowie zadaszenia targowiska miejskiego przy ul. Kopernika w Kwidzynie. Preferencje zakupowe mieszkańców Kwidzyna oraz lokalizacja spowodowały, że targowisko cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kupujących, jak i handlujących.

Zaprojektowano dwie wiaty, wykonane w konstrukcji stalowej, opartej na słupach stalowych. Zadaszenie będzie stanowić przedłużenie funkcjonalne istniejącego pasażu „Kopernika”. Koncepcja zadaszenia została opracowana w oparciu o oczekiwania osób handlujących na targowisku. Po przeprowadzeniu szeregu konsultacji zaplanowano również wymianę zdegradowanej nawierzchni, wymianę oświetlenia oraz monitoring. Nowe wiaty poprawią komfort nie tylko handlujących, ale również kupujących.

Całkowity koszt inwestycji to 7 000 000 złotych, z czego 4 050 000,00 zł to dofinansowanie, które Miasto Kwidzyn pozyskało w ramach programu Rządowego Funduszu Polski Ład.

W postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę złożyła firma REMBUD Krzysztof Paziewski z ceną brutto 6.998.000,00 zł, okresem gwarancji 60 miesięcy. Wykonawca zobowiązał się do zakończenia prac w ciągu 150 dni od daty przejęcia placu budowy. Podpisanie umowy powinno nastąpić w połowie czerwca.

Wszystkim zależy na tym, aby ta długo wyczekiwania inwestycja przebiegła sprawnie, bezpiecznie i trwała jak najkrócej. Wielkość oraz intensywność zaplanowanych prac wymaga dobrze zorganizowanego placu budowy i zaplecza, obejmującego nie tylko obszar przyszłego zadaszenia, ale również teren do niego przyległy, w tym przypadku parking.

Do zakończenia prac budowlanych handel będzie prowadzony na terenie targowiska przy ul. Słowackiego. Informacje o terminie tymczasowej zmiany lokalizacji będą podawane na bieżąco.

Poprzedni artykułKibicujemy UMKS!
Następny artykułKonkurs plastyczny o autyźmie