W miniony niedzielę na terenie leśnictwa Miłosna odbyły się zawody rowerowe w ramach cyklu Północna Liga MTB XC.  Trasa przygotowana przez grupę Cyklo Kwidzyn poprowadzona była głównie leśnymi ścieżkami, na których nie brakowało naturalnych przeszkód w postaci korzeni, licznych podjazdów oraz stromych zjazdów.
Nad bezpieczeństwem zawodników na trasie czuwali druhny i druhowie z OSP Kwidzyn z Miłosnej oraz duże grono wolontariuszy, kwidzyńskiej młodzieży – za co serdecznie dziękujemy.

Juniorki, juniorzy, młodziczki młodzicy oraz kobiety, którzy brali udział w wyścigu numer 1, mieli do pokonania ok. 2 km pętlę rozbiegową, szutrową drogą, a następnie dwa okrążenia na pętli o długości nieco ponad 5 km. Najszybszym zawodnikiem okazał się Filip Skotarek z UKS Sportowiec Piła, wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Grochowska z zespołu TEAM MX Skórcz.

W wyścigu drugim wzięli udział zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat. Do pokonania mieli pętle rozbiegową, a następnie cztery okrążenia na pętli na której wcześniej ścigała się młodzież i kobiety. Najszybszy tego dnia okazał się Miłosz Wojciechowski z Piły, najszybszy przejazd na pętli zajął mu 17 minut.

Po zakończonej rywalizacji zawodnicy mogli posilić się pyszną pomidorówką, skosztować pysznych ciast przygotowanych przez Panie z Cyklo Kwidzyn, napić się wyśmienitej kawy.
Dla najlepszych zawodników oprócz oklasków były przygotowane puchary, kwiaty oraz nagrody.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i liczymy, że za rok też się spotkamy.

W zawodach łącznie uczestniczyło blisko 80 osób, a pełne wyniki  dostępne są na stronie https://wbtiming.pl/XC5/2021/Wyniki

Fotorelacja: Grzegorz Drosiński

Poprzedni artykułSkutki picia alkoholu w ciąży
Następny artykułJuż w sobotę mecz MMTS Kwidzyn – Sandra Spa Pogoń Szczecin