Od lipca 2021 mieszkańcy  miasta Kwidzyna uczestniczą w projekcie realizowanym przez Scenę Lalkową imienia J. Wilkowskiego w Kwidzynie  „Przybysz-Mieszkaniec-Obywatel” dofinansowanym przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Obecnie realizowany jest etap trzeci projektu – OBYWATEL, który skupia się na pojęciu wspólnoty i dobra wspólnego mieszkańców miasta. Na tym etapie uczestnicy weszli w rolę lidera. Postawili szereg pytań: Co chcieliby zmienić w naszej społeczności? Czego potrzebują mieszkańcy Kwidzyna? Czym Kwidzyn mógłby się wyróżnić spośród innych podobnych  miast? Czym jest dobro wspólne?

W okresie maj-czerwiec wśród mieszkańców miasta została przeprowadzona anonimowa ankieta, żeby się dowiedzieć z czym się Kwidzyn kojarzy, jakie są jego mocne i słabe strony, co najbardziej mieszkańcom przeszkadza i czego brakuje, a co się podoba i z czego są dumni. Szukano odpowiedzi na pytanie, gdzie znajduje się centrum miasta, a także co wyróżnia mieszkańców Kwidzyna. Wzięli w niej udział uczniowie, studenci, osoby czynne zawodowo oraz seniorzy.

Na podstawie ponad tysiąca ankiet oraz głosów uczestników projektu powstała kampania promocyjna miasta. W różnych częściach Kwidzyna można napotkać bilboardy oraz banery, a także wystawę fotografii. Efekty działań znaleźć można również na miejskich autobusach. Głównym elementem grafik są powstałe po głębokiej analizie ankiet – hasła: „Mówisz Kwidzyn myślisz dom”, „Twój głos- Twoje prawo”, „Kwidzyn miastem ludzkich historii”, „Twoje centrum?”, „Otwórzmy zamek”. Stworzyliśmy również „ Portret Kwidzyniaka” (deklarację obywatela), z którą będą się mogli Państwo zapoznać w różnych miejscach publicznych naszego miasta.

Scena Lalkowa zaprasza na spacer ulicami: Braterstwa Narodów, Piłsudskiego, Batalionów Chłopskich, Kopernika, Sportową i zapoznanie się z efektami przeprowadzonych działań. Zaprasza również  do odwiedzenia galerii fotograficznej przy rondzie 3 maja (ogrodzenie sklepu Carrefour).

Mamy nadzieję, iż przeprowadzona kampania uświadomi mieszkańcom miasta, iż każdy z nas  jest za nie odpowiedzialny i ma na nie znaczący wpływ. Mówisz Kwidzyn- myślisz dom, a o dom się dba.

DOM

DRZEWO

LUDZIE

TWOJE CENTRUM

ZAMEK

Poprzedni artykułColin Ważny w pucharze ROK CUP Poland
Następny artykułOdlotowe urodziny mostu!