kwidzyn logo

20091019 kamienice

W roku bieżącym kończy się umowa zawarta pomiędzy Miastem Kwidzyn a Powiślańskim Bankiem Spółdzielczym w Kwidzynie  dotycząca udzielania kredytów na remonty budynków wspólnot mieszkaniowych. W związku z tym zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni bank udzielający kredytów wspólnotom mieszkaniowym, które zechcą remontować kamienice w najbliższych 3 latach. Na taki okres czasu planowane jest podpisanie nowej umowy.
Zasady kredytowania nie zmienią się. Miasto będzie spłacało przez okres maksymalnie 15 lat odsetki od kredytów zaciągniętych przez wspólnoty mieszkaniowe. Członkowie wspólnot dokonują spłat rat kapitałowych.

W trakcie obowiązywania obecnej umowy wyremontowano 60 budynków wspólnot mieszkaniowych i 6 budynków komunalnych. W tym roku remontami objętych zostało 18 kamienic, w tym 16 budynków należących do wspólnot. Aktualnie w rejestrze wniosków wspólnot mieszkaniowych ubiegających się o przyznanie pomocy finansowej na remont pozostaje 161 nieruchomości. Zakres prac, które dofinansuje Miasto, obejmuje remont elewacji, docieplenie budynków, remont dachu, wykonanie izolacji pionowej i poziomej, remont i wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, ale tylko w częściach wspólnych oraz zabezpieczenie konstrukcji budynku przez klamrowanie, spinanie ścian i wzmocnienie fundamentów budynków.

Poprzedni artykuł.Brydżowe Mistrzostwa Polski Powiatów
Następny artykułWe wtorek 20 października przywrócono ruch drogowy przez most na rzece Liwie