dkf

Organizatorami przeglądu są Multimedia Polska SA i Kwidzyńskie Centrum Kultury.

Ideą przeglądu jak i kina offowego w ogóle jest pokazanie  ciekawych filmów i udowodnienie po raz kolejny, że nie trzeba mieć wielomilionowego budżetu żeby stworzyć coś co zostanie nagrodzone oklaskami widowni w całej Polsce. Wystarczy pomysł i zmysł narracyjny. Publiczność wiele wybacza, nie znosi tylko jednego – nudy.

Żadnych dłużyzn, żadnych przeintelektualizowanych produkcji. Chcemy pokazywać przede wszystkim pozytywne filmy odznaczające się ciekawym poczuciem humoru. Dzięki rozwojowi technologii cyfrowej będziemy mogli wyemitować w AULI KCK następujące seanse:

Program przeglądu:

– „Off pl” – dokument o kinie niezależnym – 30 min.

– „Bolączka sobotniej nocy” – film fab. – 20 min. reż Dominik Matwiejczyk.

Opowieść o próbie podrywania dziewczyn w knajpie…

– „Marco P. i złodzieje rowerów” – film fab. 30 min. reż Bodo Kox.

Marco jest entuzjastą kolarstwa. Ściślej mówiąc, jest fanatykiem kolarstwa. Pewnego dnia źli złodzieje kradną jego ukochany rower. Marco postanawia na własną rękę odnaleźć złoczyńców i srogo ich ukarać…

– „Sobowtór” – film fab. 60 min. reż Bodo Kox

Artur prowadzi beztroskie życie pracownika niewielkiej firmy. Anna to dojrzała aktorka, która przy pomocy niezrównoważonego…

Gościem przeglądu będzie Bodo Kox. Wrocławianin urodzony pod koniec lat siedemdziesiątych. Happener, aktor, scenarzysta, dziennikarz z wykształcenia, ale przede wszystkim filmowiec niezależny z wyboru. Uważany jest za czołowego przedstawiciela polskiego offu. Wystąpił w najbardziej popularnych filmach niezależnych ostatnich lat.

Start – piątek 26 października godz. 19:00.
Wstęp wolny.

Wyświetlany 208 razy

 

Poprzedni artykułWybory parlamentarne 2007 r.
Następny artykułDyskusyjny Klub Filmowy „Powiększenie” – program na listopad