fot.www.canva.com

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas zadumy oraz wspominania najbliższych, którzy odeszli, pozostawiając ślad w naszych sercach i pamięci. To także wzmożony ruch w sąsiedztwie kwidzyńskiego cmentarza.

Tradycyjnie w związku z świętem mamy kilka istotnych informacji.

  •  Zmiana organizacji ruchu

W związku z dniem Wszystkich Świętych w rejonie cmentarza wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Załączony schemat przedstawia zmiany obowiązujące w dniach 28 października od godz. 20:00 do 2 listopada 2022 r. do godz. 20:00.

Wszystkich Świętych 2022 schemat organizacji ruchu

  • Meleks na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi

Zakład do spraw Infrastruktury Miejskiej informuje, że od 27.10.2022 r. (czwartek) do 30.10.2022 r. (niedziela) w godzinach 11:00 – 16:00 dla osób potrzebujących,  starszych, niepełnosprawnych, oraz mających problemy z poruszaniem na terenie cmentarza będzie jeździł specjalny meleks transportowy.

 Osoby zainteresowane korzystaniem z pojazdu prosimy o podejście od administracji cmentarza komunalnego w Kwidzynie, skąd będzie odjeżdżał meleks. Pojazd może jednorazowo zabrać 14 osób. Będzie jeździł w sposób ciągły.

  •  Administracja cmentarza

W okresie Wszystkich Świętych tj. w dniach 29 października -1 listopada 2022 r. (od soboty do wtorku), w godz. 7:00-15:00 działać będzie administracja cmentarza.

  •  Wyszukiwarka grobów

Zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki grobów, która ma za zadanie ułatwić lokalizację miejsca spoczynku osób bliskich. Wyszukiwarka jest także dostępna w wersji mobilnej: http://cmentarz.kwidzyn.pl/.

fot. Mirosław Gawroński
Poprzedni artykułPodwodny Świat
Następny artykułPierwszy przetarg – ul. Chopina