24 01 2014 boiska1

Planowana jest budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz na terenie stadionu.

Z uwagi na tradycje Szkoły Podstawowej nr 4, związane z piłką ręczną, wykonane zostanie odpowiednie boisko do tej gry. Cały kompleks ma zostać zbudowany ze środków własnych miasta. Samorząd zabiega jednak o wsparcie finansowe tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu. Nie jest jednak pewne czy miasto uzyska wsparcie finansowe, dlatego zaplanowano w budżecie 910 tys. zł na realizację tego zadania.
Nowe boisko wielofunkcyjne zostanie wybudowane na terenie stadionu. Do budowy zostanie teren przy wjeździe na stadion, na którym znajduje się między innymi asfaltowe boisko (byłe lodowisko). Zaplanowano na to zadanie 500 tys. zł.
To jednak nie wszystko, gdyż miasto planuje także budowę siłowni plenerowych. Powstaną one przy ulicach Baczyńskiego, Chopina oraz na stadionie miejskim. Na realizację przedsięwzięcia zaplanowano 102 tys. zł. Planowany jest też zakup wodnego toru przeszkód, aby uatrakcyjnić korzystanie z pływalni, znajdującej się w kompleksie sportowym przy ul. Wiejskiej. Na zakup zaplanowano 45 tys. zł.

24 01 2014 boiska2
24 01 2014 boiska3

Poprzedni artykułMMTS Kwidzyn – KPR Legionowo
Następny artykułModernizacja Zamkowej Góry