24 01 2014 zamkowagora

Wcześniej niż zakładano zostanie dokończona modernizacja ul. Zamkowa Góra. Inwestycja została rozpoczęta w ubiegłym roku.

Przeprowadzono do tej pory całkowitą modernizację infrastruktury podziemnej. Wykonawca planuje zakończyć inwestycję w maju bieżącego roku. Termin był dłuższy, gdyż zakładano, że podczas prac ziemnych wykonawca natknie się na różnego rodzaju zabytkowe przedmioty. Konserwator zabytków wstrzymałby wówczas budowę, aż do zakończenia badań znalezisk przez archeologów. Nie natrafiono jednak na tego typu historyczne skarby i prace ziemne udało się skończyć dużo wcześniej.
W tym roku wykonana zostanie nawierzchnia ulicy. Wykonana ma zostać też droga przeciwpożarowa przy teatrze. Dzięki temu będzie można zrezygnować ze starych tryskaczy przeciwpożarowych wewnątrz obiektu.
Władze miasta prowadzą obecnie rozmowy z wspólnotami na temat wykonania elewacji budynków przy Zamkowej Górze. Omawiane są warunki, które byłyby korzystne dla wspólnot i  przekonały je do przeprowadzenia remontów. Samorząd ma nadzieję, że uda się przekonać wspólnoty do rozpoczęcia remontów. Jeśli się uda, to kolejnemu kwartałowi miasta przywrócony zostanie dawny, staromiejski klimat.

24 01 2014 zamkowagora2

Poprzedni artykułPowstaną nowe boiska i siłownie
Następny artykułInteraktywna fontanna na Placu Plebiscytowym