kwidzyn logo

Ranking prowadzony w dwóch kategoriach firma, która w roku 2009 przekazała na cele społeczne największy odsetek swoich dochodów przed opodatkowaniem ifirma, która w roku 2009 przekazała najwięcej środków na cele społeczne, ujawnił, iż w pierwszej z nich, kwidzyński bank uplasował się na drugiej pozycji w kraju.

Podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 27 października br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, reprezentowany przez Wiceprezesa Zarządu Banku Panią Barbarę Pietrzak oraz Członka Zarządu Banku Pana Tomasza Jankowskiego, PBS w Kwidzynie uhonorowany został pamiątkowym dyplomem Lidera Filantropii 2010.

W tegorocznym konkursie, którego jak co roku celem była promocja społecznego zaangażowania biznesu i wyłonienie firm, które przekazują najwięcej środków na działania społeczne, wzięło udział 25 firm z całego kraju, które łącznie na działalność filantropijną przeznaczyły w 2009 roku prawie 50 milionów złotych. Wśród uczestników konkursu znaleźli się giganci m.in. z sektora finansowego, telekomunikacji, przemysłu energetycznego, chemicznego oraz usług.

II miejsce w rankingu dla Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, który tytuł Lidera Filantropii zdobył już po raz drugi (pierwszy raz w 2008 roku), to z pewnością prestiż i zaszczyt, ale przede wszystkim potwierdzenie, że przyjęty sposób działania jest właściwy i realnie odpowiada na potrzeby społeczne. Współpraca z naszą „Małą Ojczyzną” od zawsze zajmuje w polityce Banku bardzo ważną pozycję.  W swej działalności PBS w Kwidzynie nie chce skupiać się wyłącznie na świadczeniu usług bankowych, ale wspomagać wszelkie inicjatywy służące szerzeniu dobra, wspieraniu edukacji i działań charytatywnych. W ramach działalności filantropijnej Bank od wielu lat wspiera m.in. lokalne szkoły, kluby sportowe, parafie. Pomaga Ochotniczym Strażom Pożarnym i Kołom Gospodyń Wiejskich wspierając i promując tym samym lokalną kulturę – nasz niepodważalny skarb. Ponieważ jednak największą troską Bank otaczać chce osoby niepełnosprawne i chore, a przede wszystkim dzieci, wśród darowizn jako priorytet traktowana jest pomoc działającym w naszym mieście Fundacjom. Do kalendarza, na stałe wpisał się również czynny udział Banku w finałach Wielkiej Orkiestry

20101104 bank powislanski

 

Poprzedni artykułBieg Myśliwski „Św. Huberta”
Następny artykułImprezy na Miłosnej