23 07 2015 krzyzacy1

Już w najbliższą niedzielę, 26 lipca zapraszamy na V Festiwal Dziedzictwa Regionalnego pn. Krzyżacy kontra Kociewiacy. Pokazy rzemiosła dawnego, pojedynki na miecze i instrumenty, prezentacja kulinariów i napitków regionalnych, koncerty oraz spektakle to tylko nieliczne z atrakcji, jakie czekają na tych, którzy w tych dniach odwiedzą Gniew.

Festiwal Dziedzictwa Regionalnego „Krzyżacy kontra Kociewiacy” to przedsięwzięcie kulturalne, którego celem jest ukazanie dorobku i potencjału historycznego oraz kulturowego Gniewu i okolic. Organizatorzy pragną ukazać dwa filary, na których opiera się tożsamość mieszkańców Gniewu – historię, a przede wszystkim początki miasta, z którymi wiąże się obecność na tym terenie Krzyżaków oraz folklor, czyli tradycję kociewską kształtowaną przez mieszkańców tej ziemi przez lata.

Podczas imprezy na rynku Starego Miasta odbywać się będą spektakle historyczne, występy zespołów folklorystycznych, prezentacje kunsztu rycerskiego, zwyczajów kociewskich, mody regionalnej, serwowane będą średniowieczne i tradycyjne kociewskie jadło i napoje. Będzie to czas wyjątkowych zmagań tradycji krzyżackiej i kociewskiej podane w zabawnej formie, która zarówno dla turystów, jak i mieszkańców gminy będzie z pewnością źródłem wielkiej radości i niezapomnianych wrażeń.

Szczegółowe informacje uzyskać można w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, tel. 58 535 25 62, wew. 21.

23 07 2015 krzyzacy2

Poprzedni artykułNIKOLA OLSZEWSKA WICEMISTRZYNIĄ POLSKI
Następny artykułFestiwal Ulicznej Sztuki