20 07 2015 plywacy1

Wicemistrzostwo Polski na 100 motylkowym Nikoli Olszewskiej, cztery czwarte miejsca, jedno piąte, trzy szóste oraz 8 miejsc w finałach to dorobek pływaków MTS Kwidzyn podczas odbywających się w ostatnich dniach letnich Mistrzostw Polski.

Spośród naszych zawodników najlepiej zaprezentowała się 17 letnia Nikola Olszewska, która podczas odbywającej się w Ostrowcu Świętokrzyskim XXI Olimpiady Młodzieży została wicemistrzynią Polski na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Na dystansie o połowę krótszym naszej zawodniczce zabrakło odrobiny szczęścia. Zajęła doskonałe 4 miejsce w Polsce przegrywając medal o zaledwie 4 setne sekundy. Nikola pływała jeszcze w finałach na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Sukces Nikoli jest tym bardziej godny docenienia, że startowała z rocznikiem starszym.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też jej młodsi koledzy, którzy trzy dni wcześniej startowali w Mistrzostwach Polski 15 latków (Ostrowiec Świętokrzyski) oraz 16 latków (Dębica). Nasi juniorzy zajęli trzy czwarte miejsca (Martina Kędziora na 100 metrów stylem klasyczny, Filip Czop na 200 metrów stylem klasyczny oraz Michał Czop na 400 metrów stylem zmiennym). Ponadto Martina na 200 metrów stylem klasyczny dopłynęła do mety na 5 miejscu a na 50 była ósma, Filip był dwa razy szósty na 100 metrów stylem klasycznym i 400 metrów stylem zmiennym, Daria Karaszkiewicz była 6 na 200 metrów stylem grzbietowym a Michał 7 na 200 metrów stylem motylkowym. W finałach pływali również Patrycja Nowicka (400 metrów stylem dowolnym) oraz Hubert Kapica (200 metrów stylem klasycznym). Dodatkowo Filip Czop na 200 metrów stylem klasycznym ustanowił nowy rekord województwa pomorskiego 15 latków.

Trener Artur Szachmytowski: To były udane, chociaż dosyć pechowe, Mistrzostwa Polski. Gratulacje dla Nikoli, która po raz kolejny udowodniła swoją wielką klasę. Czwarte miejsca w Polsce cieszą chociaż pozostaje lekki niedosyt. Równie dobrze mogły to być medale bo moi zawodnicy przegrywali nieznacznie. Cieszę się, że wszyscy pływali na bardzo wysokim poziomie, z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Mam nadzieję, że te czwarte miejsca zmobilizują nas do jeszcze cięższej pracy i już w marcu znowu będziemy cieszyć się z medali. Chciałbym bardzo podziękować zawodnikom za ich pracę i zaangażowanie oraz ich rodzicom za pomoc w dążeniu do spełniania marzeń. Teraz nareszcie zasłużony odpoczynek i czas dla rodziny. Udanych i szczęśliwych wakacji.

20 07 2015 plywacy2

Poprzedni artykułOgłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do ofert złożonej przez Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 111
Następny artykułPOTYCZKI KRZYŻACKO – KOCIEWSKIE