dekoracja teatralna - koło, w środku łóżeczko, na które dwie postaci odkładają dziecko
fot. Scena Lalkowa w Kwidzynie

27 stycznia 2023 r.  o godz.18.00 Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego w Kwidzynie serdecznie zaprasza na spektakl teatralny dla najmłodszych pt.” Porywacze Snów” w ramach projektu Dobranocki Teatralne. Prezentacja odbędzie się w Czarnej Sali, przy ul. Słowiańskiej 13. Przeznaczona jest dla dzieci od lat 4.

Cena biletu 15 zł.

Rezerwacja biletów pod numerem tel. 606 977 954.

Łapacz Snów złapał w swoją sieć sen małego chłopca. We śnie bohater zmaga się z Potworem, który chce zamieszkać w jego pokoju. Z pomocą przychodzą Porywacze Snów. Potrafią przenikać do świata realnego oraz ożywiać dziecięce rysunki i opowieści. Po wielu próbach i trudach we współpracy z dziećmi Porywacze przeganiają Potwora. Świat sennych marzeń chłopca staje się bezpieczny i kolorowy.

Spektakl działa na zmysły słuchu, wzroku, dotyku – pobudza dziecięcą wyobraźnię. Opowiada historię, w której uczestnicy projektu są współtwórcami działań scenicznych. Mają wpływ na przebieg zdarzeń i to dzięki ich zaangażowaniu oraz chęci zabawy można przenieść się do magicznego świata marzeń sennych. Dzieci we współpracy z pedagogiem teatru kreują teatralną rzeczywistość, która prowadzi do powstania wspólnej przestrzeni między widzami a aktorami.

 

oświetlona dekoracja teatralna - koło i różowe plamy
fot. Scena Lalkowa w Kwidzynie

 Skąd przychodzi sen?

Jak go opisać?

Czy koszmary senne można oswoić?

Jak uwolnić się od lęków?

Do czego służy Łapacz Snów?

 

Odpowiedzi na te pytania szukajcie podczas spektaklu.

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie konkursu ofert w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego
Następny artykułRozstrzygnięcie konkursu ofert w dziedzinie – Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa dzieci i młodzieży