W dniach 24-26 maja odbędą się  międzynarodowe zwody w sprinterskim biegu na orientację Pomorze Sprint Cup 2024, organizowane przez UMKS Kwidzyn. Impreza ma charakter otwarty. Wezmą w niej udział zarówno profesjonalni, licencjonowani zawodnicy z kilkudziesięciu klubów z Polski, Czech, Finlandii, Litwy, Norwegii i Wielkiej Brytanii, jak i amatorzy biegania z mapą. Organizatorzy przewidzieli też trasę rodzinną, w której wystartują dzieci do lat 10 pod opieką rodziców. Najmłodsi zawodnicy mają po 5 lat, a najstarsi ponad 80. Wystartować mogą zawodnicy w każdym wieku.

Zawody składają się z 4 etapów.

Etap 1 – w piątek po południu zawodnicy biegać będą po całym terenie osiedla wokół ulicy Odrowskiego, z metą na placu parkingowym KCK przy ul. 11 Listopada.

Etap 2 i 3 – w sobotę do południa zawody przeniosą się do centrum miasta, a biegacze ścigać się będą wokół deptaku na ul. Piłsudskiego. Po południu rywalizacja przeniesie się  do Parku Miejskiego za Urzędem  Miejskim oraz na tereny pomiędzy ulicami Graniczną i Warszawską. Meta obydwu etapów zlokalizowana będzie na Placu św. Jana Pawła II.

Dodatkową atrakcją w tym dniu będą półfinały i finały pierwszych historycznych Mistrzostw Polski – Knock-Out Sprint. Jest to bardzo widowiskowa i dynamiczna konkurencja w biegu na orientację, która zostanie rozegrana w godzinach 18.15-20.00 na Placu Jana Pawła II, zaraz po zakończeniu 3. etapu zawodów.

Etap 4 Finałowy –  w niedzielę do południa rozegrany zostanie na Osiedlu Zacisze i terenach KCSiR przy ul. Sportowej, z metą na Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Wiejskiej.

Dokładny kalendarz godzinowy i wszystkie szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na stronie  PSC 2024 – http://www.umkskwidzyn.pl/aktualnosci-psc-2024 oraz na FB Pomorze Sprint Cup.

Poprzedni artykułNieudane zawody cross-country
Następny artykułStaż w Hiszpanii