fot. Bike Maraton
Paula Budzyńska zawodniczka Cyklo Kwidzyn, po zeszłorocznym sukcesie i Mistrzostwie Polski XCM w kat. Masters Kobiet w tym roku, pierwszy raz wystartowała w Elicie Pucharu Polski XCM.
Przedstawiamy relację zawodniczki ze startu w Polanicy-Zdrój.
 
Paula Budzyńska – Cyklo Kwidzyn

– Puchar Polski XCM w Polanicy zapamiętam jako jeden z wyjątkowych wyścigów dla mnie z kilku względów: 1) był to mój pierwszy PP XCM z licencją Elity K, 2) moja pozycja OPEN K zmieniała się kilkukrotnie i przez to było dynamicznie i ciekawie, 3) była to do tej pory moja ulubiona edycja Bike Maratonu ze względu na trasę i organizację – trasa błotnista, różnorodna pod względem technicznym, osobiście oceniłabym ją pod względem trudności na 3-3.5/5; w organizacji wszystko zagrało tak jak powinno.

Mimo że w Polanicy startowałam po raz pierwszy, czułam się przygotowana i skoncentrowana. Po starcie znalazłam się na 5 pozycji wśród kobiet. Na jednym z pierwszych podjazdów wyprzedzam i przesuwam się na czwartą pozycję.

Pierwsza część trasy, do ok 46 km, była w moim odczuciu najbardziej wymagająca – najbardziej techniczne i strome podjazdy oraz najbardziej kamienisty zjazd. Jadę mocno, równo, nie popełniam błędów, co dodaje mi mocy. Jednak po jakimś czasie wyprzedza mnie jedna z zawodniczek i na jakiś czas znika mi z pola wzroku, ale po ok 2,5 h widzę ją ponownie – po kilkunastu minutach wyprzedzam.

Po ok 3h40 widzę przed sobą trzecią zawodniczkę i po kilku minutach przesuwam się właśnie na to miejsce – wiem, że ostatnie kilka kilometrów to zjazd, więc jadę najlepiej jak umiem, żeby dowieźć tę pozycję do mety.

Po 4h32 sprintuję sama ze sobą na finishu jako 3 w Elicie K i OPEN K, tracąc do liderek ok 9.5 minuty – gratulacje dla wszystkich zawodniczek! 😊

Dopiero po wyścigu docierają do mnie wszystkie emocje – bardzo dziękuję za ogromne wsparcie moim Trenerom i mojemu Cyklo Kwidzyn! Wiem, w którym miejscu jestem na ten moment i pracuję dalej, żeby dać z siebie 110% na startach sezonu. Kolejny przystanek? Bike Maraton – Złotoryja 21.05.

Poprzedni artykuł4 Festiwal Smaków Food Trucków
Następny artykułOgłaszamy konkurs „Kochamy Food Trucki”!