kwidzyn logo

20081024 szorty logo

Szorty, to ogólnopolska akcja pokazów filmów krótkometrażowych organizowana już od 2001 roku. W zeszłym roku w pokazach brało udział 19 ośrodków w całym kraju, a łączna widownia wszystkich pokazów przekroczyła 10.000 osób. W tym roku biorą udział 32 ośrodki w całej Polsce.

W ramach akcji prezentowane jest polskie i europejskie kino krótkometrażowe. W tym produkcje niezależne, etiudy studenckie i filmy profesjonalne. Stąd trzy bloki prezentowanych filmów.

Miejscami organizacji pokazów są prężne ośrodki kultury w danym mieście. Są to zarówno kina jak i domy kultury, kluby studenckie czy puby. Wiele z nich to sprawdzeni już od lat partnerzy, ale akcja rozszerzana jest o nowe miejsca. Celem jest rozpropagowanie jeszcze szerzej filmów krótkometrażowych, które nie tylko dostarczają ciekawej rozrywki, ale mogą również skłonić wielu ludzi do rozpoczęcia swojej własnej twórczości filmowej.

W tym roku partnerami programowymi akcji są:
Portal internetowy Szorty.pl, Federacja Niezależnych Twórców Filmowych oraz Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Akcja jest sfinansowana ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Sieci Kin Studyjnych.

6 listopada – godz. 20:00

Świeżutkie Szorty – Najnowsze filmy niezależne z serwisu szorty.pl

13 listopada – godz. 20:00

Katowickie Etiudy – Najlepsze etiudy studenckie z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na UŚ w Katowicach

19 listopada- godz. 20:00

Europejskie Szorty – Najciekawsze europejskie filmy krótkometrażowe z OFF/ON Warszawa – europejski tydzień filmowy

 

Poprzedni artykułKoncert „Soomood” w Spichlerzu
Następny artykułW minioną sobotę 24.10.2008r. na Miłosnej odbył się tradycyjny bieg miłośników św. Huberta