Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „PEC” Sp. z o.o. co roku inwestuje w rozbudowę sieci ciepłowniczej, umożliwiając dostawę ciepła do nowych odbiorców.

Miesiące poza sezonem grzewczym, to okres realizacji planów inwestycyjnych i remontowych. W ich wyniku w zeszłym roku zasilono dwanaście budynków przy ulicach: Braterstwa Narodów, Chopina, Cichej, Hallera, Kopernika, Toruńskiej, Warszawskiej. W bieżącym roku doprowadzono miejską sieć do kolejnych osiemnastu obiektów w tym jedenastu wielorodzinnych, na ulicach: 15 Sierpnia, 11 Listopada, Chopina, Grudziądzkiej, Kasprowicza, Starozamkowej, Toruńskiej. Przyłącze uzyskało również Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi, Sąd Rejonowy oraz 5 budynków usługowych.

W wyniku przeprowadzonych w ostatnich dwóch latach inwestycji w mieście usunięto ponad 70 pieców opalanych węglem, o dużej emisji CO2 (kaflowych i etażowych), a mieszkańcy uzyskali dostęp do sieci ciepłowniczej, która jest bezpieczna i przyjazna środowisku.

PEC w roku 2023 uczestniczy również w programie dofinansowań przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, Właściciele obiektów mieszkalnych, które przyłączyły się do miejskiej sieci ciepłowniczej mogły ubiegać się o bezzwrotne wsparcie na zakup węzła cieplnego lub o środki na jego remont.

Spółka aktualnie jest w trakcie przygotowywania planu inwestycyjnego na rok 2024, dlatego zapraszamy zarządców i właścicieli nieruchomości do składania wniosków o przyłączenie na rok 2024 w terminie do 31 października br.

Przyłączenie budynku do sieci ciepłowniczej jest możliwe wyłącznie na wniosek właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Druk wniosku dostępny jest na stronie internetowej Spółki: www.peckwidzyn.pl w zakładce Obsługa klienta – Formularze do pobrania. W przypadku chęci uzyskania szczegółowych informacji Spółka zaprasza do kontaktu w siedzibie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „PEC” Sp. z o.o. przy ulicy Słonecznej 1, lub za pomocą poczty elektronicznej: pec@peckwidzyn.pl

Poprzedni artykułPodium Tomasza Miśkiewicza
Następny artykułGłosowanie w KBO