08 07 2014 remont szkoly1

Podczas wakacji we wszystkich szkołach prowadzone będę różne prace remontowe. Oprócz dużych prac, jak chociażby modernizacja boisk przy Szkole Podstawowej nr 4, we wszystkich placówkach zostaną przeprowadzone drobne prace konserwacyjne. Szkoły robią to jednak we własnym zakresie.
Przedszkola niepubliczne także wykonają szereg prac konserwacyjnych, natomiast w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi zostaną wykonane remonty wejścia głównego oraz schodów i korytarzy.
Rozstrzygnięty został przetarg na modernizację boiska przy Szkole Podstawowej nr 4. Wygrała go kwidzyńska firma. Wybudowane zostaną w tym roku boiska oraz droga dojazdowa. Wykonana zostanie też izolacja części budynku szkoły, od strony boisk.
W budynku głównym Szkoły Podstawowej nr 2 zostanie naprawiony dach. Na poddaszu powstanie sala, która będzie mogła być wykorzystywana do różnych uroczystości szkolnych, jak i do zwykłych zajęć.
W gmachu Szkoły Podstawowej nr 5 trwa remont łazienek. Podobne prace przeprowadzone zostaną również w budynku Szkoły Podstawowej nr 6. Wymienione zostaną kolejne okna w budynku Gimnazjum nr 2. To przedostatni etap prac. Ich koszt przekroczy 200 tys. zł. W przyszłym roku zadanie to powinno zostać już zakończone. Planowany jest też remont ciągów komunikacyjnych, czyli korytarzy i schodów w budynku Gimnazjum nr 3. Zostaną one dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych uczniów. Chodzi o montaż poręczy, uchwytów oraz innych elementów, ułatwiających poruszanie się na wózku inwalidzkim. Zadanie zostanie zrealizowane, jak tylko uda się uzyskać środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

08 07 2014 remont szkoly2
08 07 2014 remont szkoly3

Poprzedni artykułReforma prawa karnego – debata
Następny artykułPowstanie klasa pływania