fot. Archiwum Dziennika Bałtyckiego

24 stycznia 2022 roku zmarł Wojciech Kuciel. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie w roku szkolnym 1949/1950; członek Klubu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej.

Urodził się w Grodnie. Po zamordowaniu przez NKWD w Starobielsku w 1940 roku ojca –  Stanisława Kuciela, podpułkownika 3 Dywizjonu Żandarmerii w Grodnie rodzina Wojciecha Kuciela znalazła się w Łomży. Po wojnie Wojciech Kuciel trafił do Kwidzyna. Tu podjął naukę w 1946 roku w kwidzyńskim liceum.

Po latach wielokrotnie odwiedzał nasze miasto, uczestniczył w dorocznych zjazdach Klubu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej. Tu spotykał się z przyjaciółmi.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 31 stycznia 2022 roku o godzinie 11:00 w kościele św. Jana Bosko w Gdańsku-Oruni, pogrzeb o godzinie 12:30 na cmentarzu św. Ignacego w Gdańsku. Pożegnanie śp. Wojciecha Kuciela dostępne na stronie Klubu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej

Zmarł wielki przyjaciel naszego miasta.

Niech spoczywa w spokoju.

Wspominając kwidzynianina, przypominamy reportaż o pasjach i wielkiej miłości Wojciecha Kuciela do mechaniki. Autor materiału Jakub Gilewicz, opublikował go 12 lutego 2017 roku w portalu trójmiasto.pl >>> pełny tekst

Poprzedni artykułObowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do CEEB
Następny artykułPRZEJRZYJ NA OCZY i pomóż zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku dzieci!