27 04 2016 turniej1

44. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy, odbył się w dniach 23-24 kwietnia 2016 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie.

Do udziału w OMTTK zgłosiło się 13 drużyn z woj. pomorskiego – z Gdańska, Gdyni, Rumi i Starogardu Gdańskiego, w kategorii szkół podstawowych 6 drużyn, szkół gimnazjalnych – 4 drużyny i szkól ponadgimnazjalnych – 3 drużyny.

Impreza rozpoczęła się od marszu na orientację, kolarskiego toru przeszkód oraz jednej z konkurencji „Turystycznego ABC” – rozpoznawania odznak PTTK. Następnie odbywały się kolejne konkurencje: test wiedzy, rozpoznawanie obiektów turystyczno-krajoznawczych woj. śląskiego i obiektów z listy UNESCO, ocena zdobytych odznak i uprawnień PTTK, gra azymutowa, samarytanka i terenowy tor przeszkód. Zmagania turniejowe trwały do późnych godzin. Wieczorem zorganizowano grę miejską, która okazała się fajną zabawą terenową, w czasie której uczestnicy mogli poznać wiele ciekawostek dotyczących historii Kwidzyna.

Następnego dnia odbyło się wręczenie nagród i zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zostały nagrodzone. Trzy zwycięskie drużyny, które zajęły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych, otrzymały puchary ufundowane przez Urząd Miasta Kwidzyna. Rozdano też nagrody indywidualne, za najlepszy wynik w teście wiedzy oraz za największą liczbę zdobytych odznak i uprawnień PTTK, a drużynowo – za najlepszy wynik w marszu na orientację oraz w grze miejskiej. Nagrody otrzymali też uczniowie ze Starogardu Gdańskiego – za udany debiut w turnieju.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 także z Rumi, a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 50 w Gdańsku.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyło Gimnazjum nr 4 w Rumi, II miejsce Salezjańskie Gimnazjum w Rumi, III miejsce SKKT PTTK „Ptaki Wędrowne” z Gdańska.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyło SKKT PTTK „Wagant” z Rumi, II miejsce SKKT PTTK „Włóczykij” z Rumi, III miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi.

27 04 2016 turniej2
27 04 2016 turniej3

27 04 2016 turniej4

Poprzedni artykułprojektu „Bezpieczny Senior – Bezpieczny Junior”
Następny artykułRepertuar DKF „Powiększenie” – maj 2016