Czym jest dla Ciebie poezja? Czy pomaga Ci w pełniejszym odbiorze tego świata?

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to święto słowa, które w tym roku będzie miało swoją 66 odsłonę. Eliminacje w naszym powiecie zostaną ponownie zorganizowane przez Kwidzyńskie Centrum Kultury.

Wzorem roku ubiegłego OKR jest imprezą dla amatorów – otwartą dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych.

W Konkursie nie mogą uczestniczyć studenci kierunków artystycznych wyższych uczelni teatralnych i muzycznych oraz kierunku pedagogika muzyki/wychowanie muzyczne w wyższych uczelniach artystycznych i nieartystycznych. Rywalizacja odbywać się będzie w tradycyjnych konkurencjach tj.

  1. Turniej recytatorski
  2. Turniej poezji śpiewanej
  3. Turniej teatru jednego aktora
  4. Wywiedzione ze słowa

Termin zgłoszeń upływa 18 marca 2021r. o godzinie 15:00. Zgłoszenia można przesłać na adres kck@kck-kwidzyn.pl z dopiskiem OKR lub dostarczyć do Kwidzyńskiego Centrum Kultury, ul. 11 Listopada 13 w Kwidzynie.

Eliminacje odbędą się 28 marca 2021 r w teatrze w godzinach 10:00 – 15:00. Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną w kraju, bierzemy pod uwagę, że impreza może się odbyć bez udziału publiczności, ale za to z transmisją on-line.

Szczegółowy regulamin konkursu, oraz dokumenty zgłoszeniowe znajdziecie poniżej. Zachęcamy do śledzenia informacji również na naszym Facebooku oraz stronie głównego organizatora, jakim jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.

http://tkt.art.pl/

Zachęcamy, aby młodzież z naszego powiatu stała się ambasadorami sztuki, poezji, teatru.

Regulamin oraz karty zgłoszeń do pobrania na stronie www.kck.ckj.edu.pl

Poprzedni artykułMMTS wygrywa w Mielcu po golu Jakuba Szyszki
Następny artykułRozmowa z Edwardem Hulewiczem