kwidzyn logo

20081215 oddzial zamkniety

Do historii przeszła również sytuacja, kiedy podczas podpisywania pierwszej płyty w warszawskim EMPiKu został zablokowany ruch na ulicy Marszałkowskiej, a szyby w salonie zostały powybijane. Nie obyło się bez interwencji milicji, zespół zaś musiał uciekać tylnym wyjściem .

W 1985 r. nie leczona choroba gardła powoduje paraliż strun głosowych Jaryczewskiego. Przyszłość zespołu staje pod znakiem zapytania. Kolejnym wokalistą w zespole zostaje Robert Janowski. Z nim w składzie zespół nagrywa singel z utworami „Ostatni do Edenu” i „Koniec”.

W okolicach roku 1987 wokalistą OZ zostaje Zbigniew Bieniak. Razem z nim zespół nagrywa materiał na nową płytę, która nie została wydana ze względu na błędy realizacyjne. Następuje zawieszenie działalności. Pogorzelski, rozpoczyna solowy projekt o nazwie A YA GORE, wyjeżdża do Mediolanu na zaproszenie wytwórni EMI. W roku 1990 Pogorzelski wraca do kraju, aby dograć coś do materiału na płytę A YA GORE, znajomy proponuje mu reaktywowanie zespołu, by ten mógł zagrać na otwarciu klubu Fugazi.

Pozytywne przyjęcie zespołu po kilku latach, staje się podwaliną powstania nowej płyty zatytułowanej „Terapia”, na której znalazły się hity takie jak „Gdyby nie Ty”, czy „Sama”. Zespół idzie za ciosem i wydaje płytę „Bezsenność”. Nagrana zostaje „Parszywa 13″. w 1999 roku Oddział Zamknięty obchodził 20 – lecie istnienia, które uczcił koncertem w Operze Leśnej w Sopocie. W roku 2000 zespół nagrywa – dziesiątą – ostatnią jak dotąd płytę „Co na to ludzie”, która jest łagodniejsza w brzmieniu niż poprzednia.

BILETY: 25 zł przedsprzedaż / 30zł w dniu koncert.

START: godz. 21.00.

20081215 OddziaZamknity

 

Poprzedni artykułUroczyste otwarcie nowego boiska
Następny artykułKoncert kolęd i pastorałek 2008