07 02 2013 eko

Obywatele z Ekoinicjatywą to polsko-rosyjski projekt edukacyjny mający na celu zbudowanie sieci współpracy edukatorów w Północnej Polsce i Obwodzie Kaliningradzkim.

Główne działanie projektu to stworzenie grupy edukatorów. Do udziału w projekcie zapraszamy osoby, które posiadają doświadczenie w pracy edukacyjnej (przeprowadzonych min 20 godzin jako edukator/trener), lub planujące swój rozwój zawodowy w kierunku edukacji pozaformalnej (pozaszkolnej). Szczególnie zapraszamy pracowników świetlic wiejskich, osoby zajmujące się ekoturystyką , przedstawicieli organizacji ekologicznych, nauczycieli, leśników, liderów i animatorów lokalnych.

Po zakończeniu wsparcia przewidzianego w ramach projektu uczestnicy otrzymają certyfikat edukatora ekologicznego.

W projekcie przewidziano następujące formy wsparcia edukatorów:

– Cykl szkoleniowy – 5 sesji x 3 dni x 8 h każda = 120 h zajęć (harmonogram zajęć poniżej)
– Własna praktyka – zaplanowanie i przeprowadzenie zajęć – pomiędzy sesjami szkoleniowymi oraz po zakończeniu kursu.
– Superwizja uczestnicząca – 7 h dla jednego uczestnika
– Możliwość dalszej współpracy w działaniach prowadzonych przez Eko-Inicjatywę, zarówno w ramach projektu jak i w innych aktywnościach.

Cykl szkoleniowy „Obywatele z Ekoinicjatywą” przewidziany jest dla 20 uczestników (12 Polaków z powiatów: kwidzyńskiego, sztumskiego, tczewskiego, malborskiego oraz 8 Rosjan z Obwodu Kaliningradzkiego). Odbędzie się 5 sesji szkoleniowych – 3 w Polsce oraz 2 sesje na terenie Obwodu Kaliningradzkiego.

Uczestnictwo w cyklu szkoleniowym jest bezpłatne, zagwarantowane jest wyżywienie, zakwaterowanie, materiały szkoleniowe, transport do miejsca szkolenia, jeśli szkolenie odbywa się zagranicą.

Szkolenia poprowadzą doświadczeni trenerzy, praktycy w zakresie edukacji ekologicznej, animacji społecznej i rozwoju trenerskiego.

Uczestnictwo we wszystkich sesjach jest obowiązkowe. Sesje szkoleniowe w Obwodzie Kaliningradzkim wiążą się z wyjazdem dzień wcześniej. Osoby uczestniczące w szkoleniach muszą posiadać aktualny paszport. Ze względu na konieczność wyrobienia wiz wjazdowych do Rosji, rekrutację musimy zakończyć do dnia 18 lutego 2013 r.

Poprzedni artykułII edycja zawodów o Puchar Miłosnej
Następny artykułRepertuar DKF „Powiększenie”