Colin Ważny przy plakacie ze swoim wizerunkiem
fot. Tomasz Ważny

Colin Ważny z Kwidzyna reprezentował Polskę na największych światowych zawodach kartingowych w Portugalii – Rotax Grand Finals. W tym roku zawody odbywały się na torze Kartodromo International do Algarve w Portimao w dniach 19-26 listopada. Wzięło w nich udział ponad 400 kierowców z 60 krajów. Obiekt ten znajduje się na południu Portugalii, tuż obok słynnego toru formuły 1.

Kwidzyński kierowca debiutował w kategorii E20 junior, w pojeździe z silnikiem elektrycznym. Podczas dwóch dni treningowych Colin wyjechał tylko 2 razy na tor ze względu na problemy z elektryką wozu. Podczas kwalifikacji gokart ponownie stanął po pierwszym okrążeniu i nasz kierowca uzyskał dopiero 13 pozycję w kwalifikacjach. Organizatorzy wymienili gokart na nowy i w kolejnych trzech wyścigach Colin udowodnił, że warto walczyć do końca. W wyścigu finałowym, startował z 7 pozycji i po emocjonującej walce przekroczył metę na 2 pozycji .

” Przez chwilę byłem wicemistrzem świata Rotax E20, jednak sędziowie dopatrzyli się zbyt daleko wysuniętego zderzaka mojego gokarta poza linię startową (ok 20 cm). Dostałem 5 sekund kary doliczone do łącznego czasu wyścigu, w wyniku czego spadłem na miejsce 4.” – relacjonuje Colin.

W reprezentacji Polski łącznie wystąpiło 14 kierowców, spośród których Colin uzyskał najlepszy wynik i ostatecznie 4 lokatę w mistrzostwach świata Rotax Grand Finals. Pomimo kary i spadku o dwie pozycje to największe osiągnięcie kwidzyńskiego kierowcy.  Kolejny Rotax Grand Finals odbędzie się w Bahrajnie w grudniu 2023.

Poprzedni artykułTanecznym krokiem w Nowym Orleanie
Następny artykułHarmonogram pracy punktu szczepień w grudniu 2022 r.