15 12 2014 pkp

„Przewozy Regionalne” Oddział Pomorski w Gdyni informuje, że od dnia 14.12.2014 r. wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Z uwagi na planowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe prace modernizacyjne infrastruktury kolejowej będzie on obowiązywał do dnia 14.03.2015 r.

Nowy rozkład jazdy przewiduje uruchomienie większej ilości bezpośrednich pociągów pomiędzy Elblągiem a Trójmiastem (wzrost z 13 do 19 pociągów) oraz pomiędzy Malborkiem a Trójmiastem (wzrost z 32 do 36 pociągów).
Systematycznie wzrasta stan zmodernizowanego taboru dla podróżnych dostosowanego do szybkości do 120km/godz. W związku z tym oraz w wyniku postępu prac związanych z modernizacją infrastruktury znacząco skróci się czas przejazdu wielu pociągów np. w relacji:
– Elbląg – Gdańsk Główny o ok. 15 min (z 90 min do 75 min),
– Malbork – Gdańsk Główny o ok. 15 min (z 60 min do 45 min.),
– Smętowo – Gdynia Główna o ok. 15 min (z 1 godz. 45 min do 1 godz. 30 min)
– Pelplin – Sopot o ok. 10 min. (z ok. 75 min do 65 min)
– Tczew – Gdańsk Główny o ok. 10 min (z 35 do 25 min.)

Dobrą informacją dla podróżnych jest zakończenie utrudnień związanych z zamknięciami torowymi i komunikacją zastępczą na kilku odcinkach w woj. pomorskim.

Z powodu dużej ilości zmian apelujemy do pasażerów, aby przed wyjazdem w podróż dokładnie zapoznawali się ze zmienionym rozkładem jazdy pociągów.
Szczegółowe informacje na stronie www.przewozyregionalne.pl pod adresem: http://przewozyregionalne.pl/w-regionach,pomorskie,liniowe-rozklady-jazdy.html, a także w internetowych wyszukiwarkach rozkładu jazdy pociągów. Ponadto informacji o rozkładzie jazdy udzielają pracownicy kas biletowych oraz drużyny konduktorskie w pociągach.

Połączenia z Kwidzyna
pdfGdynia_Malbork_Grudziadz.pdf31.72 KB

Poprzedni artykuł20 medali kwidzyniaków
Następny artykułŚwiąteczna licytacja bombek